Öğretmen evine giderken infaz edildi !
Avusturya'ya misilleme ! Böyle arandılar
3 belediye başkanı hakkında bomba iddia !

Lice'den Türkiye'yi yasa boğan haber !

Diyarbakır Lice’de bu sabah PKK’lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan iki askerin baba ocaklarına ateş düştü.

Lice'den Türkiye'yi yasa boğan haber !
A+ A-

Diyarbakır Lice’de bu sabah PKK’lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan iki askerden Jandarma Astsubay Şükrü Ceylan’ın şehit olduğu haberinin ardından Kırıkkale’deki baba ocağında yas var. Anne Dudu ile baba Muhittin Ceylan, oğullarının şehit haberi üzerine fenalık geçirdi. Jandarma Uzman Çavuş Emrah Aytemiz'in, Rize'nin Fındıklı ilçesindeki babaevine de ateş düştü. Aytemiz'in cenazesi Trabzon'a getirildi, arkadaşları, ailesi gözyaşlarına boğuldu. Nişanlı olan şehidin 23 Temmuz'da düğünü vardı...

LİCE'DEN BUGÜN KARA HABER GELDİ

Lice İlçesi kırsalında yürütülen operasyonlar sırasında PKK’lıların ateş açması sonucu ağır yaralanarak, kaldırıldıkları hastanede şehit olan 2 asker için Diyarbakır Asker Hastanesi bahçesinde tören düzenlendi. Törene, Vali Hüseyin Aksoy, CumhuriyetBaşsavcısı Ramazan Solmaz, Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, askeri erkan ve polis amirleri katıldı. Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Şükrü Ceylan ile şehit Jandarma Uzman Çavuş Emrah Aytemiz’in bayrağa sarılı tabutları tören alanına getirildi ve tören saygı duruşuyla başladı. Özgeçmişleri okunan şehitlerin, Ağrı’dan geçici görevle geldikleri Lice’de operasyona katıldıkları belirtildi. Edilen duanın ardından cenazeler ambulansla havaalanına götürüldü.Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Şükrü Ceylan’ın cenazesi memleketi Kırıkkale’ye, şehit Jandarma Uzman Çavuş Emrah Aytemiz’in cenazesi de Rize’ye gönderildi.

1-20160626194521.jpg

'SİZ KIRIKKALE'YE GİDİN, BEN BAYRAMDA GELİRİM'

Ağrı Doğubeyazıt’tan Diyarbakır’ın Lice ilçesine bir hafta önce geçici görevle giden 34 yaşındaki 8 yıllık Astsubay Şükrü Ceylan, eşi Büşra’yı 3 yaşındaki oğlu Yavuz ile birlikte "Siz Kırıkkale’ye gidin, ben de Allah izin verirse bayramda gelirim" diyerek babasının evine gönderdiği belirtildi. Jandarma Astsubay Şükrü Ceylan’ın şehitlik haberi, babasının oturduğu Kırıkkale’nin Etiler Mahallesi, 1123’üncü Sokak’ta oturan babası Muhittin Ceylan’a Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli bir astsubay tarafından verildi. Baba Muhittin ve anne Dudu Ceylan, oğullarının şehit olduğunu duyunca fenalık geçirdi. Şehidin babası Muhittin Ceylan, sağlık ekipleri tarafından Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’ne kaldırılıp, tedavi edildikten sonra, "Vatansağolsun. Oğlumu öldürenlerin Allah belalarını versin" demekle yetindi. Şehit Şükrü’nün bir kardeşinin de Eskişehir’de Astsubay olarak görev yaptığı ifade edildi.

2-20160626194521.jpg

EŞİNİN BABASININ EVİNE DE ATEŞ DÜŞTÜ

Jandarma Astsubay Şükrü Ceylan, 3 yaşındaki oğlu Yavuz ile eşi Büşra’yı bir hafta önce Kırıkkale"nin Bağlarbaşı Mahallesi, 951’inci Sokak’ta oturan kayınpederi İsmail Aktaş’ın evine gönderdi. Şehidin eşi Büşra acı haber üzerine yıkıldı. Astsubay Şükrü Ceylan ileKırıkkale, 191’inci şehidini verirken, şehit babası Muhittin, Annesi Dudu ve eşi Büşra cenazeyi almak için Diyarbakır’a götürüldü. Şehit Jandarma Astsubay Şükrü Ceylan’ın yarın öğleleyin Nur Camii’nde kılınacak cenaze namazından sonra şehitlik mezarlığında toprağa verilmesi bekleniyor.

 RİZE'YE DE ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında, teröristlerce düzenlenen silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Emrah Aytemiz'in, Rize'nin Fındıklı ilçesindeki babaevinde yas var. Hürriyet Mahallesi'nde yaşayan şehidin babası Hasan Akın ve annesi Filiz Aytemiz'e şehadet haberini askeri yetkililer verdi.  Fenalaşan şehidin babası Hasan Akın'a, sağlık ekibi müdahale etti.

3-894.jpg

DÜĞÜNÜ VARDI

Aytemiz'in (26) şehit olduğu haberinin duyulmasının ardından, İl Garnizon Komutanı Albay Semih Coşkun, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, Fındıklı Kaymakamı Arif Karaman, Fındıklı Belediye Başkanı Adnan Özbalaban ile şehidin arkadaşları, yakınları ve komşuları eve gelerek aileye taziyelerini iletti.

Nişanlı olan şehit Aytemiz'in düğününün 23 Temmuz'da Ankara, 27 Temmuz'da da Rize'de yapılacağı öğrenildi. 
Şehit Aytemiz'in naaşının, yarın öğle vakti Fındıklı'da kılınacak cenaze namazının ardından Hürriyet Mahallesi'ndeki aile kabristanlığına defnedileceği bildirildi.

ARKADAŞLARI GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

4-520.jpg

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Emrah Aytemiz'in cenazesi Trabzon'a getirildi. Diyarbakır Asker Hastanesindeki törenin ardından Türk Hava Kuvvetleri'ne ait uçakla Trabzon'a getirilen Aytemiz'in naaşı, askerlerin omuzlarında cenaze aracına taşındı. Şehit askerin bulunduğu cenaze aracının geçişi sırasında yakınları ve arkadaşlarının gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.  Törenin ardından Aytemiz'in cenazesi, karayoluyla memleketi Rize'ye gönderildi.

Törene, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile askeri erkan katıldı.

5-286.jpg