Motosikletli sürücünün D-100'de ölümle dansı

Motosikletli sürücünün D-100'de ölümle dansı

D-100 Karayolu’nda ilerleyen bir motosiklet sürücüsünün, yaklaşık 100 km hızla trafikte yaptığı tehlikeli akrobasi hareketleri görenleri dehşete düşürdü.

Olay, D-100 Karayolu, Ankara istikametinde akşam saatlerinde meydana geldi. 21 yaşındaki motosikletli sürücü Engin C. trafikte yaptığı tehlikeli akrobasi hareketleriyle, yolda seyreden diğer araç sürücülerini tehlikeye düşürdü. Yaklaşık 100 km hızla ilerleyen motosikletli genç, elleri ve ayaklarını havaya kaldırarak motosiklet üzerinde tehlikeli hareketler yaptı. O anlar DHA muhabiri tarafından saniye saniye kaydedildi. Motosiklet üzerinde yaklaşık 20 kilometre boyunca ilerleyen sürücü, yanından geçen ve içinde yolcuların da bulunduğu bir özel halk otobüsünün de yanına yanaştı. Elleriyle otobüse sürterek ilerleyen motosikletli, kendini ve çevresinde seyreden araçları tehlikeye düşürürken, plakasının bir kısmının ise kapalı olduğu görüldü. Yanından geçen araçlara çok yakın bir mesafede seyreden motosikletli sürücünün Bakırköy’de başlayan ölümle dansı, 1.Levent’teki bir benzin istasyonunda son buldu.  

İŞTE O ANLARDAN KARELER (foto-galeri)

 "BUNLARI TEPKİ OLSUN DİYE YAPIYORUM" 
 
Yaklaşık 4 aydır, ’Stunt riding’ adı ile bilinen motorla akrobasi sporu ile ilgilendiğini belirten 21 yaşındaki Engin C., "Bunları tepki olsun diye yapıyorum. İstanbul’da antrenman yapacak yer bulamıyoruz. Otoparkta bile antrenman yaptığımız zaman polisler gelip ceza yazıyorlar. Bunu yapacak herhangi bir yer olmadığı için kendime göre uygun bulduğum yolda bu sporu yapıyorum. Geceleri yollar daha sakin olduğu için geceleri yapıyorum. Elbette ki bir tehlike var. Ancak kontrolümde olduğu için sorun olmuyor. Benim 5 bin lira trafik cezam var. Ödeyemiyorum. 3-4 aydır da bu işle ilgileniyorum. Fırsat buldukça yapmaya devam edeceğim. Doğru olmadığının farkındayım. En azından bundan sonra yolda yapmam" dedi.