Nihal Olçok ''ay delireceğim'' deyip açıkladı: ''Nurettin Nebati de FETÖ'cü, ismini ben verdim''

Güncelleme:

Eli kanlı bölücü terör örgütü FETÖ'nün kanlı 15 Temmuz darbe girişimi sırasında eşi ve oğlunu kaybeden Nihal Olçok, “9 FETÖ’cünün ismini verdim biri eski TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin diğeri Nureddin Nebati.” dedi.

Eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u, 15 Temmuz gecesi Boğaziçi Köprüsü’nde kaybeden Nihal Olçok, gerçektivi’de Ali Tarakcı ve Vidin Özyer’in sorularını yanıtladı.

15 Temmuz’da şehit olan Erdoğan’a en yakın isimlerden Erol Olçok’un eşi Nihal Olçok, gerçektivi’de yaptığı açıklamada, “9 FETÖ’cünün ismini verdim biri eski TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin diğeri Nureddin Nebati.” dedi.

 Olçok, "Hiçbir TRT stüdyosu beni davet etmemiştir çünkü eski TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ilk verdiğim listededir. Diyorlar ya işte "Ben itirafçıyım 500 kişilik liste verdim" falan. Ben o kadar adam tanımadım FETÖ'cü. Ama 9 kişiyi verdim. 9 kişi hala orada. Bunlardan bir tanesi İbrahim Şahin. Bir tanesi Nureddin Nebati. Ondan sonra çıktılar 15 Temmuz Vakfı Başkanı yaptılar Nureddin Nebati'yi." ifadelerini kullandı.