AK Parti'de 3 dönem kuralına takılan isimler belli oldu

AK Parti'de 3 dönem kuralına takılan isimler belli oldu
Güncelleme:

Türkiye bir yandan tarihi belli olmayan seçimlerin ne zaman yapılacağını, diğer yandan da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden aday olup olamayacağını tartışırken, AK Parti'de 2023 seçimlerinde 3 dönem kuralına takılan isimler belli oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz aylarda AK Parti MYK toplantısında 2023 seçimlerine yaklaşılırken hazırlanacak milletvekili listelerinin önemine dikkat çekerek “Listeler için önümüzde altı ay var. İsimler üzerinde çok iyi çalışmamız lazım” demişti. AK Parti’de aday listeleri yavaş yavaş oluşmaya başladı.

 Öte yandan parti içinde 3 dönem kuralı endişesi de yaşanıyor. 3 dönem milletvekilliği yaptıktan sonra görevi bırakmak ya da ara vermek zorunda kalan milletvekillerinin isimleri de belli olmaya başladı.

Bu isimlerin başında ise Binali Yıldırım, Hayati Yazıcı ve Fatih Şahin geliyor. 3. dönem kuralına 2023 seçimlerine AK Parti içerisinde 65 mevcut milletvekili takılıyor.

Odatv’nin ulaştığı bilgilere göre, kurala takılan isimlerin başında eski Başbakan Binali Yıldırım, eski Başbakan yardımcısı Hayati Yazıcı, Genel Sekreter Fatih Şahin, Medya ve Tanıtım Başkanı Hamza Dağ, Ulaştırma Eski Bakanı Ahmet Arslan, MKYK üyesi Öznur Çalık, Samsun Milletvekili Çağatay Kılıç ve Ardahan Milletvekili Orhan Atalay geliyor.

Bu isimlerin 2023 seçimlerinde aday listelerinde gösterilip gösterilmeyeceği ise henüz kesinleşmedi.

 

OdaTV.com