Antalya kırmızı beyaza boyandı

Antalya kırmızı beyaza boyandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, darbeye karşı Cumhuriyet Meydanı’nda demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara 15 Temmuz gecesinden itibaren toplam 60 bin Türk Bayrağı dağıttı.

Farklı siyasi görüşe sahip binlerce demokrasi sevdalısının buluştuğu Cumhuriyet Meydanı’nda demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara, Büyükşehir Belediyesi her gün Türk Bayrağı dağıtıyor. 7’den 77’ye meydanı dolduran vatandaşlar, ellerinde Büyükşehir Belediyesi’nin dağıttığı Türk Bayrakları ile meydanı adeta kırmızı beyaza boyuyor.

15 TEMMUZ GECESİ 10 BİN BAYRAK

Büyükşehir Belediyesi, FETÖ terör örgütünün Türkiye’yi karanlığa sürüklemeyi hedefleyen darbe girişiminin ilk gününden itibaren Cumhuriyet Meydanı’nda Demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara ikramlarda da bulunuyor. Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Mustafa Emekli, Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın “sokaklara çıkın” çağrısından sonra tüm Türkiye’de olduğu gibi Antalya’da da vatandaşların Cumhuriyet Meydanı’nı doldurduğunu, ilk saatlerden itibaren de Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için seferber olduğunu söyledi.

Mustafa Emekli, ”15 Temmuz gecesi meydanda toplanan vatandaşlarımıza 10 bin Türk Bayrağı dağıttık. 17 günde yaklaşık 60 bin Türk Bayrağı dağıtıldı ve dağıtmaya devam ediyoruz. Meydan da bayraksız vatandaşımız kalmıyor, gencinden yaşlısına her vatandaşımızın elinde şanlı bayrağımız dalgalanıyor” diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR SEFERBER OLDU

Demokrasi nöbetinde meydanı bir an bile boş bırakmayan ve her gün artan coşkuyla sabahın ilk ışıklarına kadar Milli İrade’ye sahip çıkan Antalyalılara her akşam çay, su, çorba ve kumanya ikramında bulunan Büyükşehir Belediyesi ekipleri adeta ilk günden itibaren vatandaşlar için seferber oldu. Hizmet birimleri ve personeli ile mesai kavramı gözetmeksizin halkın direnişine destek veren Büyükşehir Belediyesi, akşam saatlerinde sokakları dolduran binlerce vatandaşa kumanya, sabahın ilk ışıklarında ise çorba ikramında bulunuyor. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi Aşevi de vatandaşlara helva dağıtımında bulunuyor.