Antalyalı piknikçilerin yeni adresi ''Topçam''

Antalyalı piknikçilerin yeni adresi ''Topçam''

Antalya Büyükşehir Belediyesi yıllardır vatandaşa kapalı olan ‘Topçam’ı yenileyerek halkın hizmetine sundu.

Modern ve daha kullanışlı hale getirilen Topçam dinlenmek ve piknik yapmak isteyen Antalyalıların yeni adresi oldu. Engelli bireylerin de rahatlıkla kullanabileceği piknik alanında oturma guruplarından, otoparkına kadar ziyaretçilerin konforu için 5 yıldızlı hizmet veriliyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yenileyerek Antalyalıların hizmetine sunduğu Topçam vatandaşların vazgeçemeyeceği günübirlik piknik alanlardan biri oldu. Gencinden yaşlısına piknik yapmak ve şehrin stresinden uzaklaşmak isteyenler, haftanın yedi günü, Antalya’nın yeni yaşam merkezi Topçam’ı ziyaret ediyor.

ŞEHRİN STRESİNDEN UZAK

Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden ANET A.Ş. tarafından Topçam’a toplam 1 milyon 400 bin TL yatırım gerçekleştirildi. Yapılan yatırımlar ile Topçam Günübirlik Piknik Alanı, halkın daha düzenli, güvenilir, temiz ve huzurlu bir ortamda piknik yapması ve denize girmesi için modern ve kullanışlı bir duruma getirildi. Peyzajı, yolları, aydınlatması, piknik alanları ve plaj hizmetleri ile bambaşka bir Topçam oluşturuldu. 30 dönümlük arazi üzerine kurulu günübirlik piknik alanında, yaklaşık bin 500 kişinin piknik yapabileceği gölgelikli 200 oturma grubu konuldu. Çocuklar için de alçak oturma grupları yer alıyor. Temizliğin ön planda tutulduğu tesiste ebeveynlerin ve çocukların ayrı ayrı faydalanabileceği bin adet çeşme ve lavabo bulunuyor.  Ayrıca tesis, ziyaretçilerin otopark sıkıntısını çözmek için 300 araç kapasiteli otopark alanına sahip.

HER ŞEY DÜŞÜNÜLMÜŞ

Topçam’da, mescit, mangal yerleri, duşa kabin, WC, çevre aydınlatma, otopark, kasap, market ve büfeler ziyaretçilerin konforu için en iyi şekilde tasarlandı. Şehrin stresinden uzaklaşmak isteyen vatandaşlar piknik için evlerinden çıktığı zaman, tesiste kömür, et çeşitleri, içecek türleri ve market ihtiyaçlarını giderebiliyor. Temizlik ve düzen konusunda da çok hassas olan tesis, oturma gruplarının yakın alanlarına çöp konteynır ve bidonları yerleştirildi. Alanda mescitten çocuklar için oyun guruplarına kadar vatandaşların tüm ihtiyaçları düşünülerek düzenleme yapıldı.

Plaj hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar için, isteyen belirli bir ücret ödeyerek şezlonglardan faydalanabiliyor. Özel bireyler Topçam’da da unutulmadı. Engelli bireyler, günübirlik tesise yerleştirilen engelli rampaları ile plajı ve piknik alanlarını rahatlıkla kullanabiliyor.