Bahçeli: ''Allah tektir, ordusu da Türk'tür''

Bahçeli: ''Allah tektir, ordusu da Türk'tür''
Güncelleme:

MHP Grup Toplantısı'nda konuşan Devlet Bahçeli, "Allah tektir, ordusu da Türk'tür" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Grup Toplantısı'nda konuştu.

MHP lideri Bahçeli, İsveç'in başkenti Stockholm'de Irak asıllı Salwan Momika isimli bir kişinin Stockholm Camii önünde polis koruması altında Kur'an-ı Kerim yakmasına tepki gösterdi.

Bahçeli, ''Kurban Bayramı'nın birinci günü İsveç'te Kur'an yakılması, inancımıza hakaret ve insanlık değerlerine hıyanettir.'' diye konuştu.

Bahçeli, ''Kur'an yakmak düşünce özgürlüğü ile ifade edilemez. Kur'an yakan kendini yakmıştır. Allah tektir, ordusu da Türk'tür" dedi.

Devlet Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

''İsveç'te cami önünde Kur'an-ı Kerim yakılması inancımıza hakarettir. İsveç'in NATO'ya katılım müzakerelerinin yapıldığı bir dönemde vuku bulan alçak eylem her yönüyle kuşku vericidir. Kurban Bayramı'nın birinci günü İsveç'te Kur'an yakılması, inancımıza hakaret ve insanlık değerlerine hıyanettir.

''KUR'AN YAKMAK İFADE VE DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜYLE DEĞERLENDİRİLEMEZ''

Kur'an okumak ilahi nasip ve nimet; yakmak ise soysuzluktur. Kur'an yakmak ifade ve düşünce özgürlüğüyle değerlendirilemez. Şunu ikazla hatırlatırım ki Kur'an'ı Kerim bir kağıt parçası değildir. Tüm dünya ateşe verilse bile yüce kitabımızın tutuşması asla mümkün değildir. Kur'an yakan kendini yakmıştır. Kur'an yakan cehennemin dibini boylamıştır. Allah tektir, ordusu da Türk'tür.

''HER PARTİ TÜRKİYE PARTİSİ OLMAK MECBURİYETİNDEDİR''

Her parti Türkiye partisi olmak mecburiyetindedir. Suç ve suçluyu övmek siyasetin değil doğrudan doğruya hukukun konusudur. Devletin egemenliğini savunmayan terör örgütlerinin kullanımına girmekten gocunmayan siyasi partilere demokraside yer olmamalıdır. Bir televizyon kanalında bebek katilini övmek bununla da yetinmeyip hak gaspına uğradığını iddia etmek suçtur.  

''AYM KANDİL’İN DÜZMECE MAHKEMESİ DEĞİLDİR''

Anasaya Mahkemesi (AYM), Kandil’in düzmece mahkemesi değildir, asla da olamayacaktır. Eğer adalet suçluyu aklama gayesi güderse orada adalet batmış demektir.''