Bozdağ, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayını açıkladı

Bozdağ, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayını açıkladı
Güncelleme:

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, CHP'nin 2019 yılındaki adayının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olacağını öne sürdü.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun tutuklanacağı iddiaları ile ilgili konuşan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, "Bu tamamen CHP'nin uydurduğu, AK Parti'yi haksız bir konuma  itmeyi hedefleyen uydurma bir tartışmadır. Olmayan bir şey üzerinden varmış gibi bir algı yaratma gayreti ortaya  çıkıyor" dedi. 

Kılıçdaroğlu'nun 2019 yılında aday olacağını da öne süren Bozdağ, seçimlerin de zamanında yapılacağını dile getirdi. FETÖ firarisi Adil Öksüz'ün ABD Konsolosluğu tarafından aranmasıyla ilgili de konuşan Bozdağ, "Fiilen kullandığı bu numarayı nereden biliyorlar, açıklanmalı dedi.
 
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, TRT Haber'de gündeme ilişkin açıklamlarda bulundu. CHP liderinin tutuklanacağı ididalarını uydurma olarak niteleyen Bozdağ, 2019'da  CHP'nin adayının da Kılıçdaroğlu olacağını iddia etti.

CHP'NİN ADAYI KILIÇDAROĞLU

Bozdağ'ın açıklamalarından satır başları başları şöyle: (CHP Genel Başkanı  Kılıçdaroğlu'nun tutuklanacağı iddiaları) Bu tamamen CHP'nin uydurduğu, CHP'nin  değirmenine su taşıma hedefi güden, hükümeti ve AK Parti'yi haksız bir konuma  itmeyi hedefleyen uydurma bir tartışmadır. Tartışmanın kaynağı da bizzat CHP'dir.  Olmayan bir şey üzerinden varmış gibi bir algı yaratma gayreti ortaya  çıkıyor.

Ben aday değilim" diyor. Çok net söylüyorum, 2019'un CHP adayı Kılıçdaroğlu'dur. Bu "ben iktidar olmak istemiyorum" demektir. Halka gidip ne diye oy isteyeceksiniz. Ben senin partine niye oy vereyim? İktidara talip olmayan bir partiye halk niye oy versin?

ATLETLİ FOTOĞRAF TEPKİSİ 

Öyle atletle karavan  içerisinde fotoğraf çektirip, 'halkın adamı' diye yandaş medyaya manşet yapılarak  halkın adamı olunmuyor. Yaşantınızla, konuşmanızla, her türlü hal ve tutumunuzla  halkın adamı olursunuz. Halk sizi kendi adamı kabul eder.

ERKEN SEÇİM İDDİALARI

AK Parti şöyle hesap ediyor, böyle hesap ediyor. 2019'da belediye var hesapları yapıyorlar. 2019'da belediyeler konusunda halkın beklentilerine cevap veren AK Parti, Cumhurbaşkanlığı seçimine daha güçlü girer, onu hesap etmiyor. Erken seçim olmayacaktır. Her sene bir seçim halkı da yoruyor, ülke ekonomisine de ciddi zararlar veriyor. Herkes 2019'a göre hesabını yapsın.

MEMUR ZAMMI

Biz samimi olarak kamu çalışanları adına, bu konudaki hükümetimizin görüşlerini aktardık. Ekonomik durumu kendileri ile paylaştık ve azami bir iyileştirmeyi yaptık. 

TAŞERON DÜZENLEMESİ

Taşeron konusu hükümetimizin gündeminde olan bir konu. Bu konuda gerek Çalışma ve Sosya Güvenlik Bakanlığı, gerek Maliye Bakanlığı ve diğer ekonomi ile ilgili bakanların tamamı defalarca toplantılar yaptılar. Değişik kereler Başbakanımızın başkanlığında Bakanlar Kurulu'nda da müzakere edildi. Çalışılması hususunda talimatlar verildi. Çalışılması istenen konular üzerinde ilgili bakanlıklar birlikte çalışıyorlar. 

ADİL ÖKSÜZ'ÜN ABD KONSOLOSLUĞU'NDAN ARANMASI

O konuda ben de dinledim. Programdaki açıklamayı yapan avukat arkadaşla da görüştüm. Adil Öksüz'ün üzerine kayıtlı 2 telefon var. Bu telefonlardan birini fiilen kullanıyor, biri başkasının kullandığı telefon. Konsolosluktan yapılan arama fiilen kullandığı telefondan yapılan arama. ABD Konsolosluğu fiilen kullandığı bu numarayı nereden biliyor. Öbür telefon yanında değil, başkası kullanıyor, kullanmıyor da olabilir. En son arayan numara ABD Konsolosluğu'ndan yapılan arama. Evrakta hangi telefon numarası var onun açıklanması lazım. O telefonu fiilen kullandığını nereden biliyor.  Öbür telefonda bir arama gözükmüyor.

TEK TİP KIYAFET

Önümüzde hazırlıkları süren çalışma içinde çıkacak KHK'da bu konuda düzenleme yer alacak. Adalet Bakanlığı gerekli çalışmaları yapıp adımları atacaktır.