Bülent Arınç'tan AK Parti'ye karşı yeni parti bombası

Bülent Arınç'tan AK Parti'ye karşı yeni parti bombası
Güncelleme:

AK Parti'den kopan isimlerin yeni parti kuracağı iddialarıyla ilgili olarak tüyoyu eski Başbakan Yardımcısı ve TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç verdi.

Milli Nizam, Milli Selamet, Refah ve Fazilet partileri ile AK Parti'de önemli görevlerde bulunan, Eski Başbakan Yardımcısı ve Meclis Eski Başkanı Bülent Arınç, kendi hayatının anlatıldığı 'Küçük Erbakan' kitabı ve seçim süreci ile ilgili konuştu.

'AFFETMEYECEĞİM TEK ŞEY PARTİ KURULMASI OLUR'

AK Parti'den kopan isimlerin yeni bir parti kuracaklarına ihtimal vermediğini söyleyen Arınç, "Affetmeyeceğim bir tek şey var; AK Parti'nin karşısında bir başka parti kurup da, onunla AK Parti ile mücadele etmeye yeltenmeleri affedilecek bir şey değildir. Ama ayrılmıştır, AK Parti'ye olan küskünlüğü oluşmuştur. Ama kendi değerini muhafaza etmiştir, buna saygı duymalı. Ve onların AK Parti ile bütünleşmesini temin edecek tedbirler alınmalıdır. Benim, bu yaşımdan sonra artık bana bu şerefleri bahşeden partiye ve Genel Başkana bağlı olmaktan başka bir seçeneğim yok ve bunu da şerefle taşıyacağım" diye konuştu.