Demirtaş'tan çok sert eleştiriler: ''Hantallık, beceriksizlik, rezalet... Erdoğan nerede ?''

Demirtaş'tan çok sert eleştiriler: ''Hantallık, beceriksizlik, rezalet... Erdoğan nerede ?''
Güncelleme:

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş binlerce canın yaşamını yitirdiği yüzyılın felaketiyle ilgili olarak, “85 milyon tek yürek olmuş, tek adam sisteminin hantallığını, beceriksizliğini, rezaletini aşarak kardeşlerini kurtarmaya çalışıyor." dedi.

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi’nden avukatları aracılığıyla kullandığı sosyal medya hesabından deprem ve arama kurtarma sürecine ilişkin açıklamalar yaptı. Demirtaş’ın açıklamaları şöyle:

“Felaketin ilk anından beri seferber olup kurtarma, yardım ve dayanışma çalışmalarına katılan herkesi kutluyoruz. Çok zor bir gündü. Emekleriniz çok değerli, sağ olun, var olun. Ne var ki daha fazlası lazım çünkü on binlerce insan halen enkaz altında.

85 milyon tek yürek olmuş, tek adam sisteminin hantallığını, beceriksizliğini, rezaletini aşarak kardeşlerini kurtarmaya çalışıyor.

“İLK ANDA SEFERBERLİK İLAN EDİLMELİYDİ, HALEN YAPILABİLİR”

İlk anda seferberlik ilan edilmeliydi, halen yapılabilir. Halen hiçbir çalışma yapılmayan yüzlerce bina var. Yıllardır halkın kanını emen devasa inşaat firmalarının tüm iş makineleri, el konularak deprem bölgesine gönderilmeliydi, halen yapılabilir.

“DEPREM BÖLGESİNE GİDEN TÜM KARA YOLLARI SİVİL ARAÇ GEÇİŞİNE KAPATILARAK SADECE KURTARMA VE YARDIM EKİPLERİNİN GEÇİŞİ SAĞLANMALIYDI”

Deprem bölgesine giden tüm kara yolları sivil araç geçişine kapatılarak sadece kurtarma ve yardım ekiplerinin geçişi sağlanmalıydı, halen yapılabilir.

“DÜNDEN BERİ TOPLADIĞINIZ PARA MI ENKAZ ALTINDAKİ KARDEŞLERİMİZİ KURTARACAK”

AFAD Başkanı, saat başı IBAN verip para toplama telaşına gireceğine, gönüllüleri organize ederek deprem bölgesine götürmeliydi, halen yapılabilir. Dünden beri topladığınız para mı enkaz altındaki kardeşlerimizi kurtaracak!

“NEREDE OLDUĞUNU BİLEN VAR MI?”

Cumhurbaşkanı, koordinasyon merkezinden bir dakika bile ayrılmamalı, saat başı açıklama yaparak halkı bilgilendirmeli, uyarı ve duyurular yapmalı, halka moral vermeliydi. Nerede olduğunu bilen var mı?

“KARDEŞLERİMİZ, HERKESİ DAYANIŞMAYA VE ORTAK AKILLA HAREKET ETMEYE ÇAĞIRIYOR”

Dün gece enkazlardan çığlıklarını duyduğumuz kardeşlerimiz, herkesi dayanışmaya ve ortak akılla hareket etmeye çağırıyor. Lütfen daha fazla dayanışma ve daha fazla koordinasyonla, en azından bugün kurtarabileceğimiz kardeşlerimizi kurtaralım.