Emek ve Özgürlük İttifakı seçim ittifakı protokolünü YSK’ye sundu

Emek ve Özgürlük İttifakı seçim ittifakı protokolünü YSK’ye sundu
Güncelleme:

Emek ve Özgürlük İttifakı, ittifak protokolünü YSK’ye sundu. HDP’nin Yeşil ve Sol Gelecek Parti’den seçimlere girmesi netleşti. Yeşil Sol Parti, Türkiye İşçi Partisi ve Emek Partisi’nin “Emek ve Özgürlük İttifakı” adıyla seçime katılacağı protokolde belirtildi.

Yeşil Sol Parti Eş Genel Başkanları Çiğdem Kılıçgün Uçar ve İbrahim Akın, TİP Genel Başkanı Erkan Baş ve EMEP Genel Başkanı Ercüment Akdeniz tarafından imzalanan protokol; Yeşil Sol Parti adına Dursun Bektaş, EMEP adına Selma Gürkan ve TİP adına Eren Gönen’den oluşan heyet tarafından YSK’ye teslim edildi.Daha sonra ittifaktan yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Verilecek ortak mücadele, takınılacak güçlü ve kararlı tutum, halkın acil ekonomik taleplerinin elde edilmesi ve demokratikleşme yolunda adımlar atılmasını sağlayacak bir yürüyüş olacaktır. İşçilerin, emekçilerin, yoksulların, kadınların, gençlerin, doğa ve insan hakları savunucularının dayanışması ve ittifakıdır. Ortak, güçlü ve kararlı bir mücadele zeminidir. Hedefimiz demokratik, özgürlükçü ve eşitlikçi ilkeler temelinde halkın gerçek egemenliğine dayanan bir demokrasinin inşasını sağlamaktır. Emek, barış, özgürlük ve demokrasi değerleri temelinde halkın egemen olduğu bir toplumsal düzen kurabiliriz. Bunu başarmak ezilen ve sömürülen halk kitlelerinin değiştirici gücüyle mümkündür” denildi.