Erdoğan'dan gazeteciye ''50+1'' tepkisi: ''Lafa bak!''

Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "50+1 değişmeli" çıkışına ilişkin tartışmalar devam ederken Erdoğan bugün gazetecilerin "Bahçeli ile 50+1'i mi görüşeceksiniz" sorusuna "Allah Allah lafa bak" yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Grup Toplantısı sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, "Sayın Bahçeli ile biraz sonra görüşeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti lideri Erdoğan, gazetecinin bunun üzerine "50+1'i mi görüşeceksiniz?" diye sormasına karşılık "Allah Allah! Lafa bak!" tepkisi verdi. 

Erdoğan ve Bahçeli arasındaki görüşmenin saat 15:00'te Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapılması bekleniyor.

Erdoğan ve Bahçeli'nin özellikle '50+1' konusuyla ilgili ayrı düşmesi, iki ismin görüşme planını ertelenmesine yol açan nedenlerden biri olarak öne çıkıyordu. 

AK Parti iktidarına olan yakınlığıyla bilinen gazeteci Cem Küçük, sunucusu olduğu televizyon programında, Erdoğan ve Bahçeli'nin görüşme konusuyla ilgili şunları söylemişti: 

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli’yle görüşmesini ikinci kez erteledi. İki defa ertelendi. Yoğun programlardan ya da başka bir şeyden dolayı da olabilir. Ama mutlaka görüşecekleri yönünde bilgiler de geliyor. Bahçeli Erdoğan’ın 50+1 çıkışına bir miktar tepki göstermişti. ‘Bu sistemin demokratik meşruiyetinin temeli yüzde 50+1'dir’ demişti. Erdoğan da 50+1’in değişmesi isabetli olur demişti.”