Fatih Portakal isyan etti: ''Yazıklar olsun! Utanması için yüz olması gerekir''

Fatih Portakal isyan etti: ''Yazıklar olsun! Utanması için yüz olması gerekir''
Güncelleme:

Sözcü TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal canlı yayında, Cumhur İttifakı'nın adayı Murat Kurum'u desteklediğini açıklayan Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili Selim Temurci'ye demediğini bırakmadı.

Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili Selim Temurci, TV100’de "Kübra Par ile Farklı Açılar" programına konuk olan "Murat Kurum’un şansı mı daha yüksek, Ekrem İmamoğlu’nun mu?” sorusuna "Kadir Topbaş tarzı yaklaşımın İstanbul’un sorunlarına daha iyi geleceğini düşünüyorum. Bu konuda Murat Kurum’un daha önde olduğunu söylüyorum" yanıtını vermişti.

Gelecek Partisi İstanbul milletvekili Selim Temurci'nin açıklamaları sonrası Sözcü TV Ana Haber sunucusu Portakal adeta ateş püskürdü.

Portakal, şu ifadeleri kullandı:

"Selim Temurci AK Parti kökenli. 2019 yılında bildiğim kadarıyla İmamoğlu'nun kazandığı seçimde Temurci, AK Parti'nin İstanbul'da il başkanı diye biliyorum. Sonra Ahmet Davutoğlu ile birlikte ayrıldılar. Selim Temurci de Gelecek Partisi'nde siyaset yapmaya başladı.

Önünü açan Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Onun sayesinde Meclis'e girdi. Şimdi katıldığu bir televizyon programında 'Ben Murat Kurum'a kazandırmayan kişi olmak istemiyorum. Bu yüzden de Gelecek Partisi'nin İstanbul adaylığını reddettim' diyor.

İşte biz de diyoruz: Ne olursan ol ikiyüzlü olma! Vefa, vicdan denilen bir şey vardır. Kılıçdaroğlu önünüzü açmasaydı Meclis'e kimse giremezdi.

Yazıklar olsun sizin siyasi duruşunuza. Meclis'e girerken iyiydi ama. Siz CHP seçmenlerinin oyuyla oraya girdiniz.

İnsan utanır biraz. Ama utanması için yüz olması gerekir. Var mıdır yok mudur bilemiyorum? Sizin başka hesaplarınız var herhalde. Siz 1 Nisan'dan sonra AK Parti'ye yeşil ışık yakmaya hazırlanıyorsunuz."