Kulisler kaynıyor! ''Erdoğan'ın gözden çıkardığı bakan'' diyerek açıkladı

Kulisler kaynıyor! ''Erdoğan'ın gözden çıkardığı bakan'' diyerek açıkladı
Güncelleme:

Yaklaşan 2023 yılı seçimleri öncesinde kulislerden "kabine revizyonu" iddiaları yükselmeye devam ederken gazeteci yazarı Ahmet Takan, Erdoğan'ın kabinede yapmaya hazırlandığı değişikliği "Erdoğan o bakanı gözden çıkardı" diyerek açıkladı.

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, bugünkü yazısında  kabinede revizyon iddiasını dile getirdi.

Takan, bugünkü "Viktor Orban’ın ekonomik modeli saraya seçim kazandırır mı?.." başlıklı yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine revizyonuna gideceğini iddia etti. 

 "Siyasi kulislerde iddialar birbirini kovalıyor ama hiç değişmeyen ve gündemin birinci sırasından asla inmeyen bir madde var; Hayat pahalılığı ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati…" yazan Takan yaşanan hayat pahalılığı nedeniyle Nureddin Nebati'nin her an görevden alınabileceğini ifade ederek, "Bakan Nebati, saraydan kulağına “görevden alınman an meselesi” fısıltıları üflendikçe hop oturup hop kalkıyor." yazdı.

Öte yandan Nureddin Nebati sonrası yeni ekonomi modeline geçilebileceği iddialarına yazısında yer veren Ahmet Takan şunları yazdı:

 "Saray iktidarı ve yakın çevrelerinde, hayat pahalılığının önüne geçmek için her kafadan bir ses çıkarken, CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak çok önemli bir iddiayı gündeme getirdi. Toprak, “Enflasyon karşısında çaresizlik içindeki iktidar, bazı temel gıda ve ihtiyaç maddelerinin fiyatlarını ‘MADURO-ORBAN MODELİ’ ile yıl sonuna kadar sabitlemeyi planlıyor” diyor."

Ahmet Takan'ın Korkusuz gazetesindeki yazısının tamamı için...