Muharrem İnce Memleket Partisi kapıya kilit vurdu

Muharrem İnce Memleket Partisi kapıya kilit vurdu
Güncelleme:

Memleket Partisi tasarruf gerekçesiyle Genel Merkezi’ni kapattı. İnce “Parti binalarını küçültüp dijital platformlardaki varlığımızı arttıracağız” dedi.

Yerel seçimlerde Türkiye genelinde yüzde 0.17 oy alan Muharrem İnce’nin Genel Başkanı olduğu Memleket Partisi'nin Ankara’daki Genel Merkez binası boşaltılarak kapatıldı ve kapısına da kilit asıldı.

Sözcü'den Cem Yıldırım'ın haberine göre İnce’nin “bir otobüsle yollara çıkıyorum” dediği partinin otobüsünden de partinin logoları söküldü. Genel Merkez Etimesgut semtinde daha küçük bir ofiste faaliyetlerini sürdürecek.

Muharrem İnce konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

Hazine’den yardım alamıyoruz ve üyelerin bağışları ile ayakta durmaya çalışıyoruz. Masraflarımızı mümkün olduğunca kısma kararı aldık. İletişim olanağının arttığı dijital çağda siyaset yapmanın araçlarının da değişmesi bir zorunluluk.

 Parti binalarını küçültüp dijital platformlardaki varlığımızı arttıracağız. Gönlü bizimle olan gençlerin, kadınların partiye daha fazla katılımını sağlayıp siyaset sahnesindeki varlığımızı da güçlendireceğiz. Atatürk’ün yolunda; Akıl, Ahlak ve Adalet demeye devam edeceğiz. Türkiye’nin çoban ateşini söndürmeyecek, yaşama sevincini ve geleceğe olan ümidimizi hep canlı tutacağız.