Prof. Dr. İlber Ortaylı'dan yatırım tavsiyesi

Prof. Dr. İlber Ortaylı'dan yatırım tavsiyesi
Güncelleme:

Türkiye'nin önde gelen tarihçilerinden Prof. Dr. İlber Ortaylı katıldığı bir programda verdiği yatırım tavsiyesi ile dikkat çekti.

Prof. Dr. İlber Ortaylı, katıldığı canlı yayında zeytin ağaçlarına yatırım yapmanın önemine dikkat çekti. Bu tavsiyesiyle dikkat çeken Ortaylı, zeytin ağaçlarının yatırımcılara uzun vadede kar getirebileceğini ve sadece finansal değil, aynı zamanda çevresel, sağlık ve kültürel boyutlarda da kazanç sağlayabileceğini belirtti.

Ortaylı, zeytin ağacı dikmenin önemine vurgu yaparak tasarruf ederek yatırım yapmak isteyenlere "Zeytinlik almalısınız" önerisinde bulundu. Ayrıca, bu tavsiyenin sadece finansal bir yatırım anlamına gelmediğini belirterek, "Yatırım olarak da Vatani coğrafyasını kurtarmak olarak da" dedi.

Ortaylı'nın açıklamaları şu şekilde:

"Öyle 10 dönümle 20 dönümle zengin olmazsın ama zeytinin ortaya çıkar hediyeliğin ortaya çıkar ve sadaka verirsin. Zeytinyağı artık önemli bir sadaka aracı oldu. Çünkü artık insanlar kötü bitkisel yağa bile para bulamıyor. Bunların hepsini düşünmek lazım. Ona göre herkesin bir şekilde zeytin ziraatine katılması lazım. Beklediğiniz zenginlik ilk anda gelmeyebilir ama ne zaman ne geleceği de belli olmaz."