Prof. Dr. Özgür Demirtaş'ın asgari ücret açıklaması olay oldu

Prof. Dr. Özgür Demirtaş'ın asgari ücret açıklaması olay oldu
Güncelleme:

Türkiye'nin ünlü ekonomisti Prof. Dr. Özgür Demirtaş AK Parti iktidarı tarafından önce tartışmaya açılıp ardından rafa kaldırılan asgari ücrete ek zam tartışmaları için dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Özbekistan ziyareti sonrası asgari ücret konusunda yaptığı açıklamalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan’ın “Asgari ücreti tespit için bir komisyon var. Her sene toplanıyor. Dolayısıyla da bunun vakti Aralık'tır” sözlerini değerlendiren Demirtaş, şunları belirtti:

1) Sayın Cumhurbaşkanı zamanı Aralık'dır demişken benim başka bir tahmin yapmam baştan yanılmama yol açabilir. Sonunda kendileri karar verecek. Yine de şu anda bilinmese bile ben Yaz, Sonbahar gibi yeni asgari ücret artışı olur diyorum! Olur ama bu enflasyonda yine işe yaramaz…

2) Her ne kadar gündemimizde Asgari ücret artışı yok dense de ben yaz ortası, sonbahar gibi asgari ücrete bir zam daha yapılacağını, ilk başta her zamanki gibi sevinileceğini ama Kış geldiğinde o zammın da eriyip gideceğini, alım gücünün daha da düşeceğini düşünüyorum…