TSK OPERASYONLARIN BİLANÇOSUNU AÇIKLADI !

TSK OPERASYONLARIN BİLANÇOSUNU AÇIKLADI !

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak ve Cizre'de düzenlenen operasyonların bilançosunu açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak ve Cizre'de düzenlenen operasyonlarda 24 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Şırnak Cizre'de devam eden operasyonda, altı güvenlik görevlisi hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandığı belirtilerek 24 Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Şırnak Silopi'de devam eden operasyonda, iki güvenlik görevlisinin hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandığı kaydedilerek bir Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Iğdır Karakoyunlu'da devam eden operasyonda, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce kullanılan bir sığınakta, muhtelif yiyecek ve yaşam malzemesi (üç kg pirinç, dört kg zeytin, beş kg tuz, 15 karton sigara, 27 metre branda) ele geçirildiği ifade edildi.

Gaziantep Oğuzeli'de, Türkiye'den Suriye'ye sınırı yasa dışı yollarla geçmeye çalışan ve DEAŞ terör örgütü mensubu olduğu değerlendirilen ikisi yabancı uyruklu dört şahsın yakalanarak göz altına alındığı kaydedildi.

Hatay Altınözü'nde, Suriye'den Türkiye'ye sınırı yasa dışı yollarla geçmeye çalışan ve DEAŞ terör örgütü mensubu olduğu değerlendirilen üç yabancı uyruklu şahsın yakalanarak göz altına alındığı bildirildi.

Siirt / Pervari'de, Bölücü Terör Örgütüne yardım ve yataklık yaptığı tespit edilen bir işbirlikçi şahıs göz altına alınmış, evinde yapılan aramada iki adet av tüfeği, bir adet dedektör ve Bölücü Terör Örgütüne ait örgütsel doküman ele geçirilmiştir.

Şanlıurfa / Viranşehir'de, yol emniyet ve kontrol devriyesi esnasında şüpheli bir araçta yapılan aramada, araç içine gizlenmiş halde tespit edilen ve Bölücü Terör Örgütüne götürüldüğü değerlendirilen bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği, silaha ait bir adet şarjör ve altı adet fişek ele geçirildiği kaydedilerek olayla ilgili bir işbirlikçi şahsın göz altına alındığı vurgulandı.

Hakkâri'de, Bölücü Terör Örgütünden kaçan bir terörist güvenlik güçlerine teslim olduğu bildirildi.

Şanlıurfa Suruç'ta, Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollardan girmeye çalışan dört şahsa açılan uyarı ateşi sonucunda, şahısların Suriye istikametine kaçtıkları hudut hattında yapılan aramada, üç çanta ve iki çuval içerisinde 7.695 adet Kaleşnikof piyade tüfeği fişeğinin ele geçirildiği aktarıldı.