Yılan korkusu mahalleyi yaktıracaktı

Yılan korkusu mahalleyi yaktıracaktı
Güncelleme:

Antalya'da bir kadın evinin yakınında gördüğü yılan için kuru otları ateşe verdi. Kısa sürede büyüyen ateş evlerin etrafını sarınca itfaiye yangına müdahale etti.

Antalya’nın Aksu ilçesinde bir kadın evinin yakınında gördüğü yılannedeniyle ile kurumuş otları yakmak istedi. Kısa sürede büyüyen ve evlerin etrafını saran alevler, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Antalya'nın Aksu ilçesi Güzelyurt Mahallesi 217 Sokak üzerinde meydana gelen olayda iddiaya göre, G.D. isimli kadın evinin yakınında bulunan kurumuş otların arasında yılan gördü. Yılanların evine geleceğini düşünen kadın otları kontrollü şekilde yakmak istedi. Rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangın kontrolden çıktı. Evlerin etrafını saran yangını söndürmek için mahalleli seferber oldu. 

Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürdü. Polis ekipleri ise mahalle sakinlerinin şikayeti üzerine yangını çıkardığı iddia edilen G.D.'yi, gözaltına aldı. Polis merkezine götürülen kadının suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.