Yine sahte doktor vakası! Ambulansla hasta naklederken yakalandı

Yine sahte doktor vakası! Ambulansla hasta naklederken yakalandı
Güncelleme:

Beyin kanaması geçiren bir hastayı ambulansla Van'dan İstanbul'a nakleden sahte doktor Erzican'da yakalandı. Şüphelinin kendini ''çocuk doktoru'' olarak tanıttığı öğrenildi.

Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde 4 ay boyunca sahte doktorluk yaptığı gerekçesiyle tutuklanan A.Ö.’nün ardından bir sahte doktor haberi de Erzincan'dan geldi.

Kendini ''çocuk doktoru'' olarak tanıtan bir kişi ambulansla hasta naklederken yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, beyin kanaması geçiren ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi'nde tedavi gören bir hasta, yakınları tarafından İstanbul'a nakledilmek istendi.

Bunun üzerine İstanbul'da özel ambulans hizmeti veren firma tarafından gönderilen ambulansa alınan hasta, Van'dan İstanbul'a nakledilmek üzere yola çıktı.

AMBULANS ERZİNCAN'DA DURDURULDU

Erzincan Akyazı Uygulama Noktası'nda Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince ortak yapılan uygulama esnasında durdurulan ambulans kontrol edildi.

KENDİNİ ''ÇOCUK DOKTORU'' OLARAK TANITTI

Ambulansta hastaya refakat eden ve kendini "çocuk doktoru" olarak tanıtan Osman Ç.'den "doktor kimliği" soruldu.

Üzerinde doktor kimliğinin bulunmadığını, kaşesinin olduğunu belirten Osman Ç., şüpheli ve tedirgin tavırları üzerine ambulanstan indirildi.

GÖZALTINA ALINDI

Yapılan kontrollerde sahte doktor olduğu anlaşılan ve doktor önlüğü giyen Osman Ç. gözaltına alındı.

TIBBİ SEKRETERLİK MEZUNU

Tıbbi sekreterlik bölümü mezunu olduğu öğrenilen Osman Ç.'nin İstanbul'daki bir hastanede ambulans şoförlerine ve çalışanlarına kendini doktor olarak tanıttığı belirtildi.

Para karşılığı bazı hastalara reçete yazdığı ve sağlık kurullarında rapor alımlarına aracılık ettiği öne sürülen Osman Ç., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Ambulansın içindeki hasta ise kontrollerin ardından İstanbul'a gönderildi.

AA