Çocuğunuza diş fırçalamayı sevdirin

Çocuğunuza diş fırçalamayı öğretmek yerine sevdirin...

Çocuğunuza diş fırçalamayı sevdirin
A+ A-

Çocuğunuzun ilk dişlerinin belirmesiyle beraber, ağız sağlığına odaklanmanın vakti geldi. Ama bazı çocuklar buna karşı koyabilir. Sırf inatçı olduğu için ona diş fırçalamayı öğretmekten vazgeçmeyin. Süt dişleri diğer dişlerle yer değiştirinceye kadar onları sağlıklı tutmak oldukça önemli olacaktır.

Peki, çocuğunuza nasıl diş fırçalatacaksınız?

Seçenek sunun

Artık çocuğunuzun her şeyi tek başına yapma isteğini fark ettiniz ama küçük elleriyle çok iyi diş fırçalayamayabilir. Bırakın ilk hareketleri kendisi yapsın, asıl temizliği siz yaparsınız. Ayrıca diş fırçası seçmeye beraber gidip onun en sevdiği renk fırçayı satın alabilirsiniz.

Arkadaşını çağırın

Anne ve babasının diş fırçalama çağrılarına uymuyorsa banyoya en sevdiği oyuncak ayıyı getirin. Ya da bir kukla alın ve ona diş fırçalamasının kendisi için ne kadar önemli olduğunu anlattırın.

Dişçilik oynayın

Çocuğunuz diş fırçalamaktan korkuyor mu? Ona diş fırçalamanın korkunç olmadığını dişçilik oyunu oynayarak gösterin. Bir dişçi muayenesi yaratın, oyuncakları da dişçiye gelen müşteriler olsun, oyuncakların dişlerini fırçaladıktan sonra kendi dişlerini de fırçalayacaktır.