''Gidin şikayet edin'' diyen İrem Derici'ye para cezası!

Güncelleme:

Kadıköy Kaymakamlığı, Caddebostan Sahili'nde arkadaşlarıyla maskesiz ve sosyal mesafesiz piknik yapan şarkıcı İrem Derici'ye 4 bin 369 TL idari yaptırım cezası uygulandığını açıkladı.

Şarkıcı İrem Derici, Caddebostan Sahili'nde arkadaşlarıyla maskesiz ve sosyal mesafesiz piknik yaptı.

DHA'nın haberine göre, Caddebostan Sahili'nde önceki gün piknik yapanlar arasında Şarkıcı İrem Derici ve 6 arkadaşı da vardı.

"Koronavirüsü geçirdim. Antikorluyum" diyen Derici, "Şu an burada bir sürü insan var. Bir tek biz yokuz. Ben antikorluyum ve bu arkadaşların hepsi oyuncu olduğu için her hafta test yapıyor" dedi. İrem Derici, "Siz bir yasak bir şikayet görüyorsanız. En yakında bir bakanlık arayın. Onlar çözsün. Size kalmadı. Şikayet edebileceğiniz bir yer varsa gidin oraya şikayet edin" ifadelerini kullandı.

PARA CEZASI VERİLDİ

Kadıköy Kaymakamlığı, İrem Derici'ye 4 bin 369 TL idari yaptırım cezası uygulandığını açıkladı.

Kadıköy Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

"Bazı basın yayın organlarında şarkıcı İrem DERİCİ ve arkadaşlarının Covid-19 tedbirlerinden olan sosyal mesafe ve maske kuralını ihlal ederek sahilde piknik yaptıklarına ilişkin haberler yer almıştır.

Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce yapılan araştırmalarda paylaşıma konu olan ve içeriği itibariyle Covid-19'la mücadele kapsamında alınan tedbirlere aykırılık teşkil eden bu görüntülerin 10.02.2021 günü saat 18:30 sıralarında Caddebostan Sahili'nde çekildiği tespit edilmiştir.

Yapılan tespitler çerçevesinde Kaymakamlığımızca yasak ihlalinde bulunan İrem DERİCİ'ye toplamda 4.369TL idari yaptırım cezası uygulanmıştır. Diğer şahısların kimlik tespit çalışmaları devam etmektedir."