Gülşen'den o isim hakkında suç duyurusu

Gülşen'den o isim hakkında suç duyurusu
Güncelleme:

Şarkıcı Gülşen, İmam Hatiplilere yönelik sözlerini kırparak sosyal medyada servis eden ve ardından hesabını kapatan kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

"Halkı kin ve nefrete sürükleme" suçundan hakkında dava açılan ve 10 ay hapis cezasına çarptırılan ünlü şarkıcı Gülşen, kendisinin dava konusu olan sözlerinin geçtiği videoyu ilk yayımlayan E.A. hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

halktv.com.tr'den Dinçer Gökçe'nin haberine göre, savcılık başvurusunda, Gülşen’in sözlerinin önü ve arkasının kesildiği kaydedildi. Soruşturma dosyasına sunulan ses kaydında Gülşen’in, anılan sözleri söylemeden önce orkestrasındaki iki arkadaşı ile şakalaştığı anlaşılıyor.

SÖZLERİNİ KESİP KASITLI OLARAK YAYINLADIĞI İDDİASI

Savcılık başvuru dilekçesine göre E.A., söz konusu videoyu paylaştıktan kısa süre sonra hesabını kapattı ve sırra kadem bastı. Dilekçede yer alan bilgilere göre E.A., İstanbul’daki bir kripto para borsasında çalışıyor. Dilekçede E.A.’ın, Gülşen’in sözlerinin bir bölümünü keserek kasıtlı bir biçimde yayımlayarak, sanatçının linç edilmesine ve yargılamasına zemin hazırladığı öne sürüldü.

Savcılık yürüttüğü soruşturmaya 6 ayı aşkın bir süre sonra takipsizlik kararı verdi. E.A.’ın ifadesi alınmadan verilen takipsizlik kararında “İlk paylaşımı kimin yaptığı belli değil” denildi. Takipsizlik kararına sanatçının avukatlarının itiraz ettiği öğrenildi. İtirazı İstanbul Sulh Ceza Hakimliği karara bağlayacak.