A Haber yorumcusundan Sabah gazetesine Özgür Özel eleştirisi

A Haber yorumcusundan Sabah gazetesine Özgür Özel eleştirisi
Güncelleme:

AK Parti iktidarına yakınlığıyla bilinen 2 yayın organı Sabah gazetesi ve A Haber karşı karşıya.... A Haber yorumcusu ve Aydınlık yazarı Gaffar Yakınca "Biraz aklınızı başınıza toplayın" diyerek Sabah gazetesinde CHP lideri Özgür Özel hakkında yer alan "olumlu" haberleri eleştirdi.

Gaffar Yakınca, Aydınlık gazetesindeki "CHP övgüleri kabak tadı verdi" başlıklı köşe yazısında, isim vermeden, hemen hemen her gün Özgür Özel öven yazılara imza atan Sabah yazarlarını eleştirdi. Yakınca, "Özgür Özel Erdoğan ile görüştüğünden beri CHP övgüleri bitmek bilmiyor. Zannedersin ki memleket büyük bir sıkıntının içinde Erdoğan da boğuluyor, CHP ona el uzattı!" dedi.

Aynı zamanda Sabah gazetesinin içinde bulunduğu Turkuvaz Medya'nın haber kanalı A Haber'de yorumculuk yapan Gaffar Yakınca, şöyle devam etti:

Yahu biraz aklınızı başınıza toplayın. Bir partinin diğeri ile “görüşmesi” siyasetin alışıldık olaylarından biri. Hatta siyasetin tanımı bu!

Uzun yıllar siyaset yerine militanlık yapmayı, diyalog kurmak yerine küfür etmeyi seçen CHP, şimdi biraz siyasete benzer bir şey yaptı diye seviniyoruz.

Adamın yumurta vermez kart bir tavuğu varmış, bir gün oğlu koşa koşa gelip “baba bizim kart tavuk gıdakladı herhalde yumurtlayacak” demiş. Adam da “boşuna heveslenme oğlum, o arada bir gıdaklayıp numara yapar ki kesmeyelim” diye yanıt vermiş.

Türk milletinin CHP ile imtihanı da böyle bir şey işte. Kırk yılın başı azıcık siyaset emaresi gösterip parti olduğunu hatırlatıyor. Ama parti olmanın önemli şartı poz kesmek değil siyaset üretmek. Tıpkı tavukluğun gıdaklama ile değil yumurtlama ile belli olması gibi.

CHP’nin şu hali ile siyaset üretebileceğini düşünmemiz için hiçbir sebep yok. Ne kadrolar değişmiş ne kafa değişmiş, ne de ideolojik saplantılar geride kalmış. Üstüne bir de bu hali ile belediye seçimlerini kazanmış, yetmemiş o belediyelerde aile, eş, dost, ahbap saltanatı kurulmuş. CHP neden değişsin ki?

Ama efendim Özgür Bey, “dış politikada milli çıkarları savunacağız” demiş! E demeseydiniz bari… Siz Türkiye’nin partisi değil misiniz başka kimin çıkarını savunacaksınız? Ama tabi bu konuda bile çok emin olmamak lazım. Türkiye’nin çıkarını savunacağız diyen CHP, bakalım Irak tezkeresi Meclis’e gelince ne tavır alacak? Belediyelere taşıyıp meşrulaştırdığı DEM sokaklara çıkınca ne yapacak?

 

Gaffar Yakınca'nın Aydınlık'taki yazısının tamamı için...