Cumhurbaşkanı Erdoğan o fotoğrafı nasıl çektirdi ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan o fotoğrafı nasıl çektirdi ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kollarını buluşturduğu ve biraz sinirli baktığı o fotoğrafın hikayesi ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski danışmanlarından Kemal Öztürk TIME'ın o fotoğrafı nasıl çektiğini anlattı. 

Zaman zaman Cumhurbaşkanı Erdoğan ile olumsuz haber yapan TIME dergisi o fotoğrafı sayfalarından eksik etmiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı henüz Türk medyasına böyle bir poz vermedi. 

Ama dünyaca ünlü dergi Erdoğan'ı bu sinirli ve kollarını bağlamış şekliyle iyi yakalamış. Peki ama bu fotoğraf nasıl çekildi. Kemal Öztürk Yeni Şafak'taki yazısında o karenin hikayesini yazdı. 

Öztürk, “Birleşmiş Milletler (BM) toplantısı için New York'ta bulunduğumuz esnada (2009) , Time dergisi, toplantıya katılan ülke liderlerinin portre fotoğraflarını çektiğini, Başbakan Erdoğan'ı da çekmek istediklerini belirtti. Ben de bunu Başbakan Erdoğan ilettim ve kabul ettik” dedi.

“TÜM FOTOĞRAFLARDA BİRAZ KIZGIN GİBİ ÇIKTI”

“Toplantılar nedeniyle çekimler sabah çok erken saatte olabilecekti. Kaldığımız otelin bir yerine stüdyo benzeri bir şey yaptılar” diyen Kemal Öztürk, “Erken saate Başbakan Erdoğan stüdyoya geldi ve fotoğrafları çekildi. Erdoğan gece boyu çalışmıştı ve tüm fotoğraflarda biraz kızgın gibi çıktı” açıklamasında bulundu.

“ERDOĞAN ELEŞTİRİLERİNE GÖRSEL YAPILDI”

Kemal Öztürk, “Daha sonra Time en etkin yüzler diye bir çok ünlüyle beraber Erdoğan'ın da bu portre fotoğrafını kullandı” diyerek şöyle devam etti:

“Ardından da 2011 yılında “Erdoğan's Way” (Erdoğan Tarzı) diye kapak yaptı. Kapaktaki fotoğraf ellerini göğsünde bağlamış ve biraz kızgın gibi bakan o sabahki fotoğraftı. Aynı fotoğraf daha sonra birçok dergide yayınlandı ve Erdoğan eleştirilerine görsel yapıldı.”

 

 

Yeni Şafak