Cüneyt Özdemir’in Bakan Soylu yorumu olay oldu

Güncelleme:

Gazeteci Cüneyt Özdemir, "gizli bir güç Süleyman Soylu'yu istifa ettirdi" şeklinde çıkan iddiaların komik olduğunu söyledi. Özdemir ayrıca, istifa hadisesinin dışarıdan hoş durmadığını belirtti.

Gazeteci Cüneyt Özdemir, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifa sürecini değerlendirdi.

Yaşananların hoş olmadığını ve bundan AKP'nin de zarar gördüğünü savunan Özdemir, kamuyounda oluşan bazı iddiaları da komik bulduğunu söyledi.

Cüneyt Özdemir, şu ifadeleri kullandı: 

'KİME KIZAYIM, KİMİ TAKDİR EDEYİM?'

"Tuhaf bir gece yaşadık. Kime kızayım, kimi takdir edeyim bilemiyorum. Herkes birilerini takdir ediyor ama ben ne olduğunu anlamış değilim.

O fıkradan da zaten bahseden var. Ama şuna gelebiliriz; bu oldu mu şimdi? Bu gece yaşanmalı mıydı? 

Bu geceyi yaşatan kimse, sadece bize değil, iktidara da iyi bir şey yapmadı."

'TABLO ÇOK PARLAK GÖZÜKMÜYOR'

"Şu anda gördüğünüzde tamam Süleyman Soylu bu süreçten daha güçlü çıktı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın iradesinin altı tekrar çizildi. Ama dışarıdan baktığınız zaman çok parlak bir tablo gözükmüyor. Bir kaos ortamı."

'BU SENARYO AKLINIZA YATIYORSA BEN YATMAYA GİDİYORUM'

"Biri birine bir şey yapıyor ve İçişleri Bakanı istifa ediyor. Böyle bir şey olabilir mi? 'Cumhurbaşkanı bana şunu yaptı' dersin istifa edersin bu anlaşılabilir bir şey. 

Bir güç var ve o güç böyle bir şey yapıyor, Cumhurbaşkanı sonradan müdahale ediyor. Bunlar sizin aklınıza yatıyorsa ben yatmaya gidiyorum."