''Emine Erdoğan'ın 50 bin dolarlık çantası'' haberine erişim engeli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın Japonya gezisinde kullandığı ve 50 bin dolar değerindeki çantasına ilişkin yapılan habere erişim engeli getirildi.

''Emine Erdoğan'ın 50 bin dolarlık çantası'' haberine erişim engeli
A+ A-

İstanbul Anadolu 6. Sulh Ceza Hakimliği, Cumhuriyet gazetesinin "Saray'a kriz yok: Emine Erdoğan, 50 bin dolarlık çantasıyla Japonya'da" haberine erişim engeli getirdi.

Yurtdışı gezilerinde lüks markaları kullanan Emine Erdoğan Japonya gezisinde de geleneği bozmamış ve 50 bin dolarlık Hermes çantasını takmıştı.

 Cumhuriyet gazetesi, 2019 Haziran ayında gerçekleşen Japonya gezisinde Erdoğan'ın taktığı çantanın fiyatını haberleşterek internet sitesindeki satış fiyatını paylaşmıştı.

İstanbul Anadolu 6. Sulh Ceza Hakimliği, Cumhuriyet'in haberine erişim engeli getirdi ve haberin www.cumhuriyet.com.tr'de yayınlanan linki kaldırıldı.

Daha önce yapılan lüks harcamalar için "İtibardan tasarruf olmaz" savunması yapan Saray'ın ejder suyu, starex meyvesi eşliğinde aloevera, beyaz çay, zencefilli somonlu suşi menüsü de tartışma konusu olmuştu.