Merdan Yanardağ hakkında ''adli kontrol'' kararı

Merdan Yanardağ hakkında ''adli kontrol'' kararı
Güncelleme:

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, düğününden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Saray’da ziyaret eden başsavcı haberleri nedeniyle gazeteci Merdan Yanardağ’ı mahkemeye sevk etti. Mahkeme Yanardağ’ı adli kontrol şartıyla serbest bıraktı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, TELE1 Tv Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ hakkında iddianame hazırladı. İddianmede, düğününden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Saray’da ziyaret eden başsavcı Yüksel Kocaman’la ilgili haberde, “Demirtaş’ ın savcısı”, “Evlendi soluğu sarayda aldı”ifadelerinin kullanıldığına vurgu yapıldı. Savcılık bu sözleri “Başsavcı Yüksel Kocaman’ı hedef göstermek” olarak yorumladı ve Yanardağ’ı mahkemeye sevk etti.

Yanardağ, “Savcıyı hedef göstermediklerini belirterek, biz habercilik yaptık ve habere ilişkin önceki bilgileri paylaştık.” şeklinde ifade etti.

Anadolu Adliyesi’nde talimatla ifadesi alınan Merdan Yanardağ, SEGBİS ile mahkemeye katılarak savunmasını yaptı. Mahkeme, Merdan Yanardağ’ın adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.