RTÜK üyesinden Rasim Ozan Kütahyalı'ya dava

Güncelleme:

RTÜK üyesi İlhan Taşcı, kendisini yayında hedef gösterip "Ben onun plakasını, her şeyini bilirim... Şimdilik karışmıyorum... Şimdilik bir şey demiyorum..." diyen Rasim Ozan Kütahyalı'ya dava açacağını söyledi.

RTÜKvüyesi İlhan Taşcı'nın, Beyaz TV’de yayınlanan “Derin Futbol” programı ile ilgili, RTÜK Başkanlığı’na yaptığı başvuru sonuçlandı. Taşcı, Twitter'dan yaptığı açıklamada, RTÜK'ün Beyaz TV'ye para cezası verdiğini duyurdu. 

Taşcı, "RTÜK, şikayet dilekçemiz üzerine Rasim Ozan Kütahyalı’nın “kirli ve düzeysiz” dili nedeniyle Beyaz TV’ye oybirliğiyle yüzde 3 para cezası verdi. Rasim Ozan Kütahyalı üst Kurulun oybirliğiyle aldığı kararı da değerlendirirsin!" ifadelerini kullandı.

Kütahyalı, kararın açıklanmasının ardından katıldığı yayında CHP'lileri hedef alarak “Bunlar manyak, bunlar faşist' diye konuştu. Hakaretlerini sürdüren Kütahyalı, küfürlü ifadelerini yayında tekrarladı. Kütahyalı, İlhan Taşcı'yı hedef gösterip; "Bizi şikayet eden... Ben onun plakasını, her şeyini bilirim... Şimdilik karışmıyorum... Şimdilik bir şey demiyorum...” diye konuştu.

RTÜK üyesi İlhan Taşcı, "Rasim Ozan Kütahyalı’ya bu videodaki sözlerinden dolayı tazminat davası açıyorum. Kazanacağım tazminatı ÇYDD ve KumpasDer'e bağışlayacağımı şimdiden ilan ediyorum. Bildiklerini artık mahkemede anlatır kirli ağız!" dedi.

NE OLMUŞTU ?

Ertem Şener’in sunduğu "Derin Futbol" programında yılbaşı özel yayın yapıldı. Programda şarkı söyleyen Ahmet Çakar’ın yanına gelen Rasim Ozan Kütahyalı, Çakar’a “Hocam, Suki Yo şarkısını söyle” dedi. 

Ahmet Çakar ortamın ışığının kısılmasını isterken Rasim Ozan Kütahyalı şarkının sözlerini değiştirerek argo ifadeler kullandı.