T24'te büyük kan kaybı! İki isim ayrıldı

T24'te büyük kan kaybı! İki isim ayrıldı
Güncelleme:

Fikret Bila ve Mehmet Tezkan bugün yazdıkları son köşe yazısı ile T24’e veda etti. İki ismin yazılarına devam edeceği mecra ise belli oldu.

Fikret Bila ve Mehmet Tezkan, bugün kaleme aldıkları köşe yazılarında T24’e veda ettiklerini açıkladı. İki isim de yollarına Halk TV’de devam edecek.

 ‘BUNDAN SONRA...’

Yazısının sonunda “Değerli okurlarım, T24 gazetecilikte bir başarı öyküsüdür” diyen Fikret Bila, sözlerine şöyle devam etti: “En zor koşullarda dahi özgür gazetecilik yapılabildiğini kanıtlayan, gazetecilik ilkelerinden ödün vermeden, özveri içinde, emek-yoğun bir mücadeleyle kendisine çok etkili ve saygın bir yol açan T24 Türk basını için çok özel bir yere sahip. Ben de bu mücadeleyi yürüten değerli meslektaşlarıma katkı vermeye çalıştım. Bundan sonra yazılarıma halktv.com.tr’de devam edeceğim. Siz değerli okurlarıma, T24’ü zor koşullarda kuran ve yaşatan, uzun yıllar birlikte çalıştığım çok değeri meslektaşım Doğan Akın başta olmak üzere, T24’ün emekçilerine, meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.”

EKRANDA DA OLACAK

Mehmet Tezkan da T24’e veda eden isimler arasında yer aldı. “T24’ü sevmiştim, umarım T24 okurları da beni sevmiştir. Başka bir mecraya gidiyorum. Uzağa değil, kardeş yayına” diyen Tezkan, sözlerine şöyle devam etti: “1 Eylül’den itibaren beş gün halktv.com.tr’de yazacağım.  Bu kadarla değil.  Ayrıca hafta içi beş gün de Halk TV ekranında olacağım. Pazartesinden cumaya… Her sabah 08’den 11’e kadar… Kiminle mi? İbrahim Kahveci ve Seda Selek ile… Ekonomiden siyasete, günlük hayattan magazine hatta spora kadar günü konuşacağız, günü yorumlayacağız. Beklerim…”