Memurlara izin

Memurlara izin

Memurlara son dakika izin müjdesi geldi. Personelin talebi halinde, çalışmadığı aylara karşılık gelen ücretli izinlerin tamamını kullanabilecek.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, yaptığı yazılı açıklamada, bazı kurumlarda 4/C statüsünde  istihdam edilen personelin yıllık izinlerinin her ay için azami iki gün  kullandırıldığını ve toplu olarak kullanılmasına izin verilmediğini tespit  ettiklerini belirtti.
 
Yıllık izinlerin toplu olarak kullanılması için Devlet Personel  Başkanlığına (DPB) yazı gönderdiklerini aktaran Tonbul, Başkanlığın, "geçici  personelin bir yıl içerisinde 24 gün ücretli izin kullanmasının mümkün olduğunu  ve talebi halinde çalışmadığı aylara karşılık gelen ücretli izinlerini  kullanabileceği" görüşünü kendilerine ilettiklerini bildirdi.
 
  Tombul, şu değerlendirmede bulundu:
 
 "Yazımızda,  kurumlarda uygulama birliği sağlanması açısından 4/C'li  personelin tam zamanlı çalıştığı da göz önünde bulundurularak, izinlerin toplu  olarak kullandırılması için kurumlarla gerekli yazışmaların yapılması talebinde  bulunduk. DPB cevap yazısında, 'Geçici personelin 11 ay 28 gün çalışma süresi  uygulamasının sona erdiğini ve tam yıl olarak çalıştırılabilmelerinin mümkün  olduğunu, talep halinde çalışmadığı aylara karşılık gelen ücretli izinlerini  kullanabileceği' yönünde görüş bildirdi. Buna göre 4/C'li personel, talebi  halinde çalışmadığı aylara karşılık gelen ücretli izinlerin tamamını  kullanabilir."

AA

Etiketler memur müjde izin 4/C