Yağ aldırmak kişiliği etkiliyor

Zayıflamak için her yolu deneyen bireylerin, şimdiki alternatifleri yağ aldırmak

Yağ aldırmak kişiliği etkiliyor
A+ A-

Zayıflamak isteyen kişiler yüzyıllardır denenmedik yol bırakmamıştır. Her yolu deneyen kişilerin en fazla kullandığı metotlar doğal yollardan sağlıklı besinlerle kilo vermek olsa da farklı yöntemlerle de kilo vermek isteyenler bulunuyor. Bu yöntemlerin arasında en fazla kullanılanlardan bir tanesi de vücuttan yağ aldırmaktır.

Vücuttan yağ aldırmak, vücudun belli bir yerinden tıpkı elektrik süpürgesine benzeyen küçük enjektörlerin vücudun yağ hücrelerine sokulması ile yağların erimesi ve çekilmesinden ibaret olan bir operasyondur

Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan bir araştırma insanlara göstermiştir ki vücuttan yağ aldırma operasyonunun sonunda yağ aldıran kişilerin büyük bir bölümünün hayatlarının belli dönemlerinde büyük kişilik sorunlarının yaşandığı bir gerçektir.

Amerikalı bilim adamı Doktor Melissa A. Kalarchian ve ekibinin Pittsburgh Tıp Merkezinde, vücutlarından yağ aldırmak için bekleyen hastalara uyguladığı anket, bu kişilerin neredeyse üçte ikisinin daha önce akıl sağlıklarının bozulduğunu gösterdi.

American Journal of Psychiatry dergisinde yayımlanan araştırma çerçevesinde, ankete katılan 288 hastanın yüzde 83'ünün kadın, yüzde 88'inin beyaz ırktan ve yaş ortalamasının 46 olduğu belirtildi.

Hastaların vücut kütle endeksi ortalamasının obez gruba giren 52 olduğu ve yüzde 66'sının hayatlarında en az bir kez akıl sağlıklarıyla ilgili sorun yaşadıkları, bu sorununda da çoğunlukla depresyon olduğu görüldü.

Vücuttan yağ aldırma operasyonlarının sağlıksız olduğunu ve bu konuda en sağlıklı zayıflama diyetinin dengeli beslenme ile yapılabileceği vurgulanmaktadır.