Bandırmaspor için üç parti koalisyon kurdu

Bandırmaspor için üç parti koalisyon kurdu
Güncelleme:

Bandırmaspor'un yeni yönetimi, AK Parti, CHP ve MHP'nin önerdiği kişilerden oluşturularak, kayyuma devredilmekten kurtuldu.

Spor Toto 2. Lig takımlarından Bandırmaspor'un yeni yönetimi, AK Parti, CHP ve MHP'nin önerdiği kişilerden oluşturularak, kayyuma devredilmekten kurtuldu. Bandırmaspor Onursal Başkanı Mirza, "Hepimiz Bandırma partisi için bir araya geldik. Tüm partilerin ilçe başkanlarına, olumlu yaklaşımlarından dolayı teşekkür ederim" dedi.

Futbol takımı Spor Toto 2. Lig'de yer alan ve kayyuma  devredilmek üzere olan Bandırmaspor Kulübü'nün olağan kongresinde yeni yönetim,  Erhan Elmastaş başkanlığında, AK Parti, CHP ve MHP'nin ilçe teşkilatları  tarafından önerilen kişilerden oluşturuldu.
 
Başkanlığı 8 yıl sürdüren ve bu görev için yeniden aday olmayan Mehmet  Kılkışlı, kongrede yaptığı konuşmada, bu dönemde iki kez şampiyonluk  yaşadıklarını söyledi.
 
Ekip olarak yorulduklarını belirten Kılkışlı, "Kapı kapı dolaşıp para  toplamadık. Bandırmaspor'u ele güne rezil etmediği için, yeni yönetimin kurulma  aşamasında bordo-beyazlı kulübe sahip çıkan Bandırma Belediye Başkanı Dursun  Mirza'ya teşekkür ediyorum. Kendisinin onursal başkan olmasını istiyorum" dedi.
 
Bu öneri üzerine Bandırmaspor'un onursal başkanlığına seçilen Mirza  ise böyle bir talebinin olmadığını, bunun için büyük işlere imza atması  gerektiğini söyledi.
 
Mirza, 8 yıldır özveriyle görev yapan Kılkışlı ve ekibine teşekkür  ederek, şöyle konuştu: "Yeni yönetim listesinde siyasetçi var ama siyaset olmayacak.  Dayanışmayı kurduk, güzel bir yönetim oluştu. Belediye olarak, devamlı bu takımın  arkasında olacağız. Hepimiz Bandırma partisi için bir araya geldik. Tüm  partilerin ilçe başkanlarına, olumlu yaklaşımlarından dolayı teşekkür ederim."
 
Dursun Mirza, Bandırmaspor'u sahipsiz bırakmamak için ellerini taşın  altına soktuklarını, kulübe yeni kaynaklar yaratarak sabit gelirleri  artıracaklarını vurgulayarak, "Sizlere şampiyonluk sözü vermiyorum çünkü yükümüz  oldukça ağır. Kulübün 5 milyon 200 bin lira borcu var. Otopark gelirleri çok  önemli. Büyükşehir Belediyesi burasını elimizden alırsa işin içinden çıkamayız.  Bu konuda AK Partili üyelerimize büyük sorumluluk düşüyor. Gelirlerimizi  artırmak, borçlarımızı ödemek yetmiyor. Takımımızı da en önde tutmamız gerekiyor"  ifadelerini kullandı.
 
Geçen sezon Bandırmaspor'un sahasındaki maçlarda toplam seyirci  sayısının 30 bin olduğunu dile getiren Mirza, bu sayının artması gerektiğini  sözlerine ekledi.
 
Daha sonra yapılan seçime tek listeyle katılan ve başkanlığa seçilen  Elmastaş ise Bandırmaspor için ellerini taşın altına koyduklarını, zorlukları  birlik ve beraberlikle aşacaklarını ifade etti.
 
AK Parti, CHP ve MHP'nin ilçe teşkilatlarının önerdiği kişilerden,  Elmastaş başkanlığında oluşturulan yönetim kurulunda, eski kulüp başkanı Mehmet  Kılkışlı'nın yanı sıra Ozan Onur, Murat Ercili, Yakup Ataş, Adnan Tuksal, Ahmet  Edin, Bahadır Çolak, Tolga Tosun, Hüseyin Baş, Göksel Karlahan, Ozan Tüm, Mülkü  İnci, Gökhan Yankol, Mehmet Özbek ve Orhan Demir yer aldı.