Mayweather Rocky'nin rekorunu egale etti

Mayweather Rocky'nin rekorunu egale etti

Yenilgisiz şampiyon Amerikalı boksör Floyd Mayweather, eski dünya şampiyonu Haitili Andre Berto ile yaptığı yarı orta sıklet unvan maçından da galip ayrıldı.

ABD'nin Las Vegas kentindeki MGM Grand Garden Arena'daki karşılaşmada  Mayweather ve Berto, kariyerlerinde ilk kez karşı karşıya geldiler. Floyd  Mayweather, 12 raunt sonunda karşılaşmayı 3 hakemin ortak kararıyla kazandı. 
 
Yaptığı 48 profesyonel karşılaşmanın tamamından galip ayrılan 38  yaşındaki ünlü boksör Mayweather, 49'uncu maçında da yenilmezliğini korudu. 
 
"The Money" (Para) lakaplı Floyd Mayweather, bugüne kadar profesyonel  olarak yaptığı 48 maçın 26'sını nakavtla kazandı. Mayweather, son galibiyetiyle,  hayat hikayesi film yıldızı Sylvester Stallone'u üne kavuşturan "Rocky" filmine  ilham olan yenilgisiz şampiyon İtalyan asıllı Amerikalı Rocky Marciano'nun  49-0'lık rekorunu egale etme başarısını gösterdi. 31 yaşındaki Berto'nun ise  kariyerinde 30 galibiyeti ve 3 yenilgisi bulunuyor. 
 
Büyük mücadeleye sahne olan karşılaşmayı izleyenler arasında bir çok  ünlü Hollywood ve NBA yıldızıyla birlikte boks dünyasının önde gelen isimleri de  yer aldı. 
 
Las Vegas'ta yaşayan Mayweather, maç öncesinde yaptığı açıklamada,  kazanması halinde boksu bırakacağını belirterek, basketbol maçlarını salonlarda  izleyerek ve dünya turuna çıkarak yaşamını sürdüreceğini bildirdi. 
 
Yaptığı son maçtan 32 milyon dolar kazanan Mayweather, yüzyılın  müsabakası olarak belirtilen bir önceki maçında Filipinli Manny Pacquiao'yi  yenerek 250 milyon dolar elde etmişti. 600 milyon dolar tutarında ciro yapılan  tarihi karşılaşmadan sonra Pacquiao da 120 milyon doların sahibi olmuştu. 
 
Floyd Mayweather, Dünya Boks Konseyi (WBC), Dünya Boks Organizasyonu  (WBO) ve Dünya Boks Birliği (WBA) kemerlerine sahip bulunuyor.