Trabzonspor, Guilherme, Da Costa ve Messias ile sözleşme imzaladı

Trabzonspor, Guilherme, Da Costa ve Messias ile sözleşme imzaladı
Güncelleme:

Trabzonspor, devre arasında kadrosuna kattığı Guilherme Costa Marques, Manuel Marouan Da Costa Trindade ve Manoel Messias Silva Carvalho ile sözleşme imzaladı.Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde, Başkan Ahmet Ağaoğlu'nun katılımıyla gerçekleşen imza töreninde Guilherme ile 1.5 yıl...

Trabzonspor, devre arasında kadrosuna kattığı Guilherme Costa Marques, Manuel Marouan Da Costa Trindade ve Manoel Messias Silva Carvalho ile sözleşme imzaladı.
Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde, Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen imza töreninde Guilherme ile 1.5 yıl kiralık, Da Costa ile 1 yıl opsiyonlu yarım sezon ve Messias ile 2 yıl opsiyonlu yarım sezonluk mukavele imzalandı.
İmza töreninde konuşan Başkan Ahmet Ağaoğlu, ara transfer döneminde kadrolarına güç katacak 3 oyuncu ile sözleşme imzaladıklarını belirterek, “Uzun bir gündü. Biraz yorucu oldu ama nihayetinde ara transfer döneminde takımımıza güç katacak üç oyuncumuzla sözleşme imzaladık. Öncelikle hepsine hoş geldiniz diyoruz. Trabzonspor büyük bir kulüp ve büyük hedefleri olan bir kulüp. Büyük hedefler ve büyük işler de büyük insanlarla başarılır. Takımımıza güç katacağına inandığımız oyuncularımızla sözleşme imzalamaktan son derece mutluyuz. Bütün oyuncularımıza teşekkür ediyoruz ama burada özellikle Guilherme’ye özel bir parantez açmak istiyorum. Son 48 saat içerisinde vermiş olduğu savaşı, Trabzonspor formasını giymek için göstermiş olduğu mücadeleyi sahada da gösterirse başarıya çok yakın olacağımızdan eminim. Portekiz’deki kulübüne de teşekkür ediyorum. Messias’a ve Cruziero kulübüne, Da Costa’ya ve menajerlerine, bu transferlerde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Başarı ve büyük işler birkaç kişinin çabasıyla gerçekleşmez. Bu üç transferin arkasında da çok büyük bir ekip çalışması vardı. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza ve yönetici arkadaşlarımıza da teşekkür ediyoruz. Özel bir paragraf da Başkan Yardımcımız Ertuğrul Doğan kardeşime açmak istiyorum. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Hem de doğum gününü kutluyoruz. Herhalde kendisine verilebilecek en güzel doğum günü hediyesi de buydu” dedi.

Guilherme Costa Marques ise yaptığı açıklamada, “Öncelikle başkanımızın sözlerine teşekkür etmek istiyorum. Çok stresli ve zor bir 48 saat oldu ama sonu mutlu bitti. Onların bana olan güveni ve takıma katkı sağlayacağıma dair inançları benim için çok önemliydi. Şimdi çalışma zamanı. Artık saha içinde insanların bize neden bu kadar güvenildiğini, transferlerimiz için neden bu kadar uğraşıldığını gösterme zamanı. Trabzonspor adına iyi işler çıkartıp, başarılar kazanma zamanı” dedi.

Manoel Messias Silva Carvalho ise yaptığı açıklamada, “Bu transfer için teşekkür etmek istiyorum. Kendimi çok mutlu ve motive hissediyorum. Bu formayı giymekten ve takıma yardımcı olabilme şansını bulmaktan dolayı çok mutluyum. Takım arkadaşlarıma katılarak bir an önce antrenmana çıkabilmek ve bana olan sevginin karşılığını verebilmek için heyecanlanıyorum” şeklinde konuştu.

Manuel Marouan Da Costa Trindade ise yaptığı konuşmada, “Öncelikle başkanımıza ve Trabzonspor ailesine teşekkür etmek istiyorum. Benim bu ailenin içine aldıkları için herkese teşekkür ediyorum. Kulüpten içeri girdiğim andan itibaren çok sıcak duygularla karşılandım ve kendimi çok iyi hissettim. Tabii ki çok zor bir zaman ama her şey şu an için çok güzel. Takımın daha önce göstermiş olduğu başarılarla birlikte yeni bir sayfa açıp, bu başarılarla birlikte katkı sağlayacak olmaktan dolayı çok mutluyum. Bir aile gibi hep birlikte bunun için çalışacağız” dedi.

İmza töreninin ardından başkan Ahmet Ağaoğlu, futbolcularımıza kaç tane forma alacaklarını sordu. Futbolcular ise Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun vereceği rakamı kabul edeceklerini belirtti. Ağaoğlu, “Burada tüm futbolcularımıza bin, iki bin arasında forma sattım. Sizler sezonun yarısında geldiğiniz için size insaflı davranacağım” dedi.
Ardından başkan Ahmet Ağaoğlu Guilherme, Da Costa ve Messias’a 500’er adet forma satışı gerçekleştirdi.