Fatih Terim'den sürpriz açıklama

Fatih Terim'den sürpriz açıklama
Güncelleme:

Fatih Terim, İtalyan basınına yaptığı açıklamalarda, gazeteci Gianluca Di Marzio'nun kulübe geri dönme fikrini kapatıp kapatmadığı sorusuna verdiği yanıtla spor gündemine bomba gibi düştü.

Galatasaray'ın efsanesi teknik direktör Fatih Terim, İtalyan gazeteci Gianluca Di Marzio'nun yayınladığı röportajında kulübe geri dönme fikrini kapatıp kapatmadığı ile ilgili soruya yanıt verdi. Terim, "Sadece İtalya'ya değil, iyi bir teklif ve güzel proje olması halinde geri dönmeye hazırım" dedi.

Terim, yıldız futbolculardan İtalya Birinci Futbol Ligi'ne (Serie A) ve teknik direktörlük kariyerine de ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"İLK SIRADA MESSİ GELİYOR, SONRA MESSİ, SONRA MESSİ VE DİĞERLERİ"
Arjantin'in yıldız futbolcusu Lionel Messi'yi öven Terim, "İlk sırada Messi geliyor, sonra Messi, sonra Messi ve diğerleri. (Diego Armando) Maradona çok büyük bir oyuncuydu, Ronaldo da çok güçlü ama Messi'yi beğeniyorum. İsterse sahada her şeyi yapabilir" dedi.


Terim, Türkiye'de çalışan İtalyan teknik direktörlerin sorulması üzerine, "Hepsi içinde en iyi iş çıkaran (Vincenzo) Montella ve böyle iyi iş çıkarmaya devam edecek. (Andrea) Pirlo ve (Francesco) Farioli'yi de beğeniyorum" yanıtını verdi.

"FLORANSA BENİM İKİNCİ EVİM"

Napoli Teknik Direktörü Luciano Spalletti'nin bu sene takımıyla gösterdiği performanstan dolayı onun adına mutlu olduğunu ifade eden Terim, "O benim büyük dostum. Ona sevgim ve saygım var. Bu yıl çok güçlüler ve umuyorum ki sonuna kadar götürebilirler ve kazanırlar. Şampiyonluk mücadelesinde Napoli’yi tutuyorum. Floransa benim ikinci evim, Milan'da da çalıştım ama Napoli'yi destekliyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Terim, üç İtalyan takımının UEFA Şampiyonlar Ligi'nde yollarına devam ettiğini anımsatarak, "Bazıları, İstanbul'daki finale gelebilir. Umarım Spalletti ile Napoli gelir" dedi.

Kulübeye geri dönme fikrini kapatıp kapatmadığı sorulan Terim, "Bilmiyorum. Sadece İtalya'ya değil, iyi bir teklif ve güzel proje olması halinde (teknik direktörlüğe) geri dönmeye hazırım. Diğer şeyler beni ilgilendirmiyor" yanıtını verdi.