Fırat Aydınus'un yeni adresi açıklandı

Fırat Aydınus'un yeni adresi açıklandı
Güncelleme:

364’ü Süper Lig olmak üzere ulusal ve uluslararası arenada 458 maç yöneten, görev aldığı 33 derbi ile Türkiye rekortmeni olan Fırat Aydınus artık sporseverlerle köşe yazılarıyla buluşacak.

Türkiye’de hakemlik yapan ve 2021-2022 sezonunun tamamlanmasıyla sahalara veda eden Fırat Aydınus artık yazılarıyla Hürriyet’te okuyucuları ile buluşacak. 1993 yılında hakemliğe adım atan, 2002-2003’te Süper Lig’de düdük çalmaya başlayan 48 yaşındaki Aydınus, hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada birçok maçı başarıyla yönetti.

İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği bölümünden mezun olan Aydınus 2006-2014 yılları arasında FIFA kokartı takarken Avrupa kupalarında da başarı yönetimleri ile öne çıktı. Saha içindeki duruşu, başarılı yönetimleri ile hakemlik camiasının en önde gelen isimlerinden Fırat Aydınus 29 yıllık deneyimini günlük ve haftalık yazılarıyla Hürriyet okurları ile paylaşacak.

Fırat Aydınus’un kariyeri boyunca hem ulusal hem de uluslararası arenada sahaya çıktığı maç sayısı 458’dir.

Fırat Aydınus kariyeri boyunca 33 derbide düdük çalarken bu alanda rekoru elinde bulunduruyor. Aydınus, 3 kez 1. Lig playoff, 2 Türkiye Kupası, 2 Süper Kupa ve 1 kez de 3. Lig play-off olmak üzere 8 final yönetti.

FIRAT AYDINUS KİMDİR ?

Fırat Aydınus 25 Ekim 1973 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Türk futbol hakemidir. Türkiye Futbol Federasyonuna bağlı olarak Süper Lig'de görev yapmaktadır.

Hakemliğe 1996 yılında başlamıştır. İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği bölümünden mezundur. UEFA'nın Cüneyt Çakır ile birlikte Avrupa Kupalarında en çok maç verdiği Türk hakemdir. FIFA hakemliği için 2014 yılında yapılan YoYo testlerini geçemeyen Aydınus listeden çıkartılmıştır.

2015-2016 sezonu öncesi Türkiye Futbol Federasyonu Aydınus'un da aralarında bulunduğu 9 hakem ile ilk kez profesyonel sözleşme imzaladı.