Lemina, Luyindama ve Babel Fenerbahçe derbisini değerlendirdi

Lemina, Luyindama ve Babel Fenerbahçe derbisini değerlendirdi
Güncelleme:

Derbi mücadelesinde Fenerbahçe ile 0-0 berabere kalan Galatasaray'da Mario Lemina, Christian Luyindama ve Ryan Babel, maçın ardından açıklamalarda bulundu. Mario Lemina, Luiz Gustavo ile girdiği pozisyonun penaltı olduğunu savundu.

Galatasaray'ın Kongolu savunma oyuncusu Christian Luyindama, iyi oynadıklarını ve daha iyi olacaklarını ifade ederek, "Genel olarak baktığımızda bugün iyi olduğumuzu düşünüyorum. Kaliteli oyuncularımız var, daha iyi olacağız" dedi.

Sarı-kırmızılıların Hollandalı futbolcusu Ryan Babel ise mücadelenin adil bir sonuçla tamamlandığını belirterek, "Başta defansımız olmak üzere arkadaşlarımı tebrik etmek istiyorum. Bence adil bir sonuç oldu" diye konuştu.

Süper Lig'in 6'ncı haftasında oynanan derbide sahasında Fenerbahçe ile golsüz berabere kalan Galatasaray'da futbolcular Christian Luyindama ve Ryan Babel maç sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

LUYINDAMA: DAHA İYİ OLACAĞIZ

Hedeflerinin 3 puan olduğunu ancak bunu gerçekleştiremediklerini belirten Luyindama,

"Hedefimiz 3 puandı ama futbolda her zaman üç sonuç vardır; kazanırsınız, kaybedersiniz ya da berabere kalırsınız, biz bugün berabere kaldık. Biz yolumuza devam ediyoruz, defansif anlamda gol yemedik, sonraki maçlara bakıyoruz. Genel olarak baktığımızda bugün iyi olduğumuzu düşünüyorum. Kaliteli oyuncularımız var, daha iyi olacağız" şeklinde konuştu.

BABEL: ADİL BİR SONUÇ OLDU

Derbilerde gol pozisyonu yakaladıkları zaman bunu değerlendirmeleri gerektiğini ifade eden Babel, "Hafta boyunca iyi hazırlandık, derbinin herkes bilincindeydi. Girdiğimiz pozisyonlar vardı, ancak derbilerde böyle gol pozisyonlarını değerlendirmeniz gerekiyor. Defansif olarak ise iyi olduğumuzu düşünüyorum, gol yemedik. Başta defansımız olmak üzere arkadaşlarımı tebrik etmek istiyorum. Bence adil bir sonuç oldu" dedi.

LEMINA: KRAMP NEDENİYLE ÇIKTIM

Galatasaray'ın Gabonlu orta saha oyuncusu Mario Lemina, maçın ardından yayıncı kuruluşa değerlendirmelerde bulundu.

dakikada oyundan alınan Lemina, değişikliğin nedeni olarak, "Sakatlık yok. Büyük bir kramp oldu. Sakatlık değil kesinlikle." ifadelerini kullandı.

Mücadeleyi değerlendiren Gabonlu yıldız, "Zor bir maçtı. 0-0 beklediğimiz bir sonuç değildi. Ben de 2 pozisyon yakaladım. Kaleci iyi kurtarışlar yaptı. Artık, önümüzdeki önemli maçlara bakacağız." dedi.

"HER ŞEY BİRAZ EKSİKTİ"

Hücumda fazla pozisyona girememeleriyle ilgili olarak gelen soruya, "Her şey biraz eksikti. İyi bir savunma yaptık ama ofansif anlamda iyi değildik. Üzerinde çalışacağız ve daha iyi olacağız." cevabını verdi.

"PENALTI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM"

Mücadelenin 60. dakikasında, Cüneyt Çakır'ın VAR incelemesi sonrası Babel'in elle oynadığına hükmettiği pozisyonla alakalı olarak Lemina, "Mariano harika bir orta yaptı. Açıkçası bir temas vardı bana. Penaltı olduğunu düşünüyorum." açıklamasını yaptı.