Messi ile Erdoğan'ı izlemenin fiyatı 49 TL

Messi ile Erdoğan'ı izlemenin fiyatı 49 TL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sahaya çıkacağı özel maçın biletleri, 49 TL ile 399 TL arasında satışa sunuldu.

Samuel Eto'o Vakfı'nın 10'uncu yıl etkinliği kapsamında Antalya'da düzenlenecek yıldızlar futbol karşılaşması, 16 Temmuz akşamı saat 20.00'de Antalya Arena'da oynanacak. Afrikalı çocuklar yararına düzenlenen özel maçta, Maradona, Messi, Neymar, Suarez, Eden Hazard, Totti, Michael Essien, Xavi, JayJay Okocha, Pierre Emerick, Aubameyang, Iniesta ve Arda Turan gibi dünya yıldızları oynayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan da sahaya çıkacak.
 
Bu özel karşılaşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da forma giyecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de sahaya çıkacak.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu özel maç için 16 Temmuz akşam saatlerinde Antalya'da olacak. Öncesinde Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Döşemealtı'nda temeli bir yılı aşkın süre önce atılan Antalyaspor Kamp ve Spor Tesisleri'ne inceleme gezisi yapması planlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından özel maç için Antalya Arena'da dünyaca ünlü yıldızlarla sahaya çıkacak.
 
Bilet fiyatları açıklandı
33 bin kişinin izlemesi beklenen karşılaşma için bilet fiyatlarında yapılan yeni düzenleme hakkında Samuel Eto'o Vakfı'ndan da açıklama yapıldı. Toplam 4 kategorideki bilet fiyatlarının, maçın izlenebileceği konuma göre değişiklik gösterdiği belirtildi. Açıklamada, 900 TL olan birinci kategori bilet fiyatlarının 399 TL'ye düşürüldüğü kaydedildi. İkinci kategori bilet fiyatları 99 TL, üçüncü kategori 69 TL ve dördüncü kategori 49 TL olarak açıklandı. Karşılaşmadan elde edilecek gelirin, Samuel Eto'o Vakfı'na aktarılacağı belirtildi. Karşılaşmanın biletleri ise www.biletix.com ve www.aerobilet.com.tr adreslerinden satışa sunuldu.
 
120 bin ziyaretçi
Samuel Eto'o Vakfı'ndan yapılan açıklamada, Antalya ve Türkiye'nin tanıtımı için çok önemli bir fırsat olacak etkinliğe katılan sayısının, özellikle yabancıların aileleriyle birlikte gelmeleri halinde 120 bine ulaşacağı kaydedildi.