PFDK, Dursun Özbek'e cezayı kesti

PFDK, Dursun Özbek'e cezayı kesti
Güncelleme:

PFDK, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek'e açıklamalarında yer alan sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 50 gün hak mahrumiyeti ve 120 bin lira para cezası verdi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) kararları açıklandı.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek'e 50 gün, Kayserispor Başkanı Ali Çamlı'ya 3 ay hak mahrumiyeti cezası verildi. Kurul ayrıca Beşiktaşlı futbolcu Rosier'e 2 maç men cezası verirken, çok sayıda yönetici, kulüp ve futbolcuya ceza yağdırdı.

TFF'den yapılan açıklamaya göre PFDK, başkan Dursun Özbek'e kulüp resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamalarında yer alan sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 50 gün hak mahrumiyeti ve 120 bin lira para cezası verilmesine hükmetti.

PFDK, Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Erol Bilecik'e ise Spor Toto Süper Lig'in 20. haftasındaki HangiKredi Ümraniyespor maçı sonrasında yaptığı açıklamalardan dolayı 100 bin lira para cezası kesti.

KAYSERİSPOR BAŞKANI ALİ ÇAMLI'YA 3 AY HAK MAHRUMİYETİ

PFDK, Kayserispor Kulübü Başkanı Ali Çamlı'ya 3 ay hak mahrumiyeti cezası verdi.

Kurul, Beşiktaş müsabakasından sonra hakem soyunma odası koridorlarında müsabaka hakemlerine yönelik hakareti nedeniyle başkan Çamlı'ya hak mahrumiyetinin yanı sıra 200 bin lira da para cezası kesilmesine hükmetti.

Disiplin kurulu, Kayserispor Kulübünün 11 görevlisine de 15'er gün hak mahrumiyeti uyguladı.

VALENTİN ROSİER VE LUİZ ADRİANO'YA İKİŞER MAÇ CEZA

Kurul ayrıca Spor Toto Süper Lig'in 20. haftasında oynanan Yukatel Kayserispor müsabakasında oyundan atılan Beşiktaşlı futbolcu ValentinRosier'e rakip takım sporcusuna yönelik hakareti nedeniyle 2 resmi müsabakadan men ve 26 bin lira para cezası kesti.

Disiplin kurulu, Galatasaray karşılaşmasında kırmızı kart gören Luiz Adriano'ya ise rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle 2 resmi müsabakadan men ve 17 bin 350 lira para cezası verilmesine hükmetti.

Kurul son olarak Bitexen Giresunspor Antrenörü Sinan Közen'e de hakeme yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ile 26 bin lira para cezası verdi.

AA