Şenol Güneş’ten Lens - Medel krizi iddialarına yanıt

 Şenol Güneş’ten Lens - Medel krizi iddialarına yanıt
Güncelleme:

Şenol Güneş'in oyuna almak istediği Medel ve Lens, tecrübeli çalıştırıcıya tepki gösterdi. Şenol Güneş maç sonrası konu ile ilgili açıklama yaptı.

Süper Lig’de 4 haftadır süren galibiyet hasretine Aytemiz Alanyaspor deplasmanında son veren Beşiktaş’ta, yedek kulübesinde kriz yaşandığı iddia edildi. İddiaya göre Beşiktaş’ta karşılaşmanın son bölümlerinde ısınan isimlerden Jeremain Lens, teknik direktör Şenol Güneş tarafından oyuna girmek için çağrıldı. Ancak Lens, oyuna girmek istemediğini belirtti. Şenol Güneş, daha sonra ise Gary Medel, oyuna girmek için çağrıldı. Fakat Medel de Şenol Güneş’e oyuna girmek istemediğini söyledi. Bu iddia, Beşiktaş taraftarı tarafından kulübü karıştırmak için çıkarıldığı şeklinde algılandı ve sosyal medyada tepki çekti.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, karşılaşmanın ardından beIN Sports’a yaptığı açıklamada konu ile ilgili konuştu. Maçın son bölümünde Lens, Medel ve Necip’in ısındığını, kendisinin de oyuncu değişikliği yapmak için üç ismi de yanına çağırdığını belirten Şenol Güneş, şunları söyledi:

“Orta sahada oyuncu değişikliği yapmak istedim. Bunun Medel olabileceğini düşünmüştüm. Ancak ısınan oyunculara kimi oyuna alacağımı söylememiştim. Üç oyuncuyu da yanıma çağırdığımda Medel gelirken biraz ağır davrandı. Sanırım kendisinin girmeyeceğini düşündü. Medel öyle yapınca ben de oyuna Necip’i aldım. Büyütülecek bir durum yok. Ama ben çağırınca oyuncuların heyecanla gelmesini isterim.”

Güneş bir gazetecinin ‘Oyuna girecek oyuncular açısından bir karışıklık mı oldu, biz mi yanlış gördük?’ sorusuna şu açıklamayı yaptı:

“Her zaman olduğu gibi yanlış görmüşsünüz. Beş tane oyuncumuz ısınıyordu. Hangi oyuncu gelecekse hızlı gelmesini istedim. İsim söylenen oyuncu yavaş diğerleri hızlı gelir. Ben daha isim söylemedim. Orta sahaya bir oyuncu alacaktım. Tercim hakkım Necip'ti bu bir sorun mu?”

“Negredo’nun gol atması önemliydi”

Negredo'nun olumlu ve gayretli olduğunu kaydeden Güneş, “Onun adına sevindim, gol atamadığı için morali bozuktu. Kenarda kalıyor. Çok çalışıp iyi niyetli olduğu zaman karşılığını bulur. Geç bulur erken bulur. Yeni gelen arkadaşlarımızın takım ruhunu yakalaması için zaman var gibi. Onu da yakaladığımız zaman çok daha iyi olacağız” ifadelerine yer verdi. Talisca'nın çalışkan ve gayretliydi olduğunu ama üretken olmadığına değinen Güneş, “Biraz geç aldım onu dışarı şut atabilirdi. Hücum ediyorduk. Etkili katılımı cardı. Gayretli ama etkili değildi” dedi.

Babel'in cezasının verilip azaltılmasının kendisi dışında geliştiğini belirten Güneş, ”O oyuncu olmasa başka bir oyuncum oynardı. Benim konum değil. Caner yok şu an. Eleştirilir, tartışılır ama benim konum değil” açıklamasını yaptı.