Ali Koç'tan Wanda Nara'lı tepki: ''Bir bakışı var, Wanda Nara öyle bakmamıştır''

Ali Koç'tan Wanda Nara'lı tepki: ''Bir bakışı var, Wanda Nara öyle bakmamıştır''
Güncelleme:

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kılpayı kaçan şampiyonluk sonrasında yaptığı açıklamada TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi için "Icardi'ye bir bakışı var, Wanda Nara öyle bakmamıştır" dedi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Süper Lig'de geçen 2023-2024 sezonunun gelişmeleri, takımın mevcut durumu, önümüzdeki sezonki hedefler ve transferlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Koç, 8-9 Haziran'da gerçekleştirilecek olan başkanlık seçimi öncesinde Mersin ve Ankara'da kongre üyeleriyle bir araya geldi.

İşte Ali Koç'un açıklamaları:

"Size şunun teminatını verebilirim: Diğer aday kazandığı takdirde camiayı kenetlemek için elimizden gelen desteği vereceğimizden şüpheniz olmasın. Olağanüstü bir sezon geçirdik. ‘Fenerbahçe kötü bir sezon geçirdi’ diyen varsa iyi niyetli biri değildir.

Şampiyon olamadık. Biz 102 puan alsak rakibe 103 puan aldıracaklardı. Herkesi yendik, rakipleri yendik ama sistemi bir kez daha yenemedik. Ben bize yaşattıklarından dolayı teknik ekibimize ve takımımıza teşekkür etmek istiyorum çünkü olağanüstü bir sezon geçirdiler. Bugüne kadar 90 puan barajının kaç kez aşıldığını biliyor musunuz? 1980'lerin sonunda iki sezon arka arkaya aşılmış. Bir kere Fenerbahçe, bir kere Galatasaray. Onun dışında 90 puan alınan başka bir sezon yok. Avrupa'da 4 kırmızı kart aldılar, Süper Lig'de koca sezon 1 kırmızı kart gördüler.

Şahsen çok daha hırslandım, çok daha inançlıyım. Son 2 senede prangalar atılınca ne kadar iyi kadrolar kurduğumuzu ne kadar iyi hocalar getirdiğimizi gördünüz ama bir şekilde sistemi yenemedik. Niye umutluyum? Artık Fenerbahçe'nin çok iyi bir kadrosu var. Tarihin en iyi kadrosu diyorum. Fenerbahçe tarihinin en iyi sonucunu bu kadro almıştır.

İnşallah bu kadronun üstüne 3-4 bilemediniz 5 ilave yapmamız gerekiyor. Mesela kanatlarda sıkıntımız vardı, ilave yapmamız gerekiyor. Nisan ayından beri Mario Branco ve ekibi bunu çalışıyor. Şu anda hiç bırakmayı düşünmediğimiz oyunculara ilgi alaka var, onları da değerlendirmek zorundayız. Kadroyu korursak üstüne 3-4 futbolcuyla çok daha kuvvetli bir takımımız olacak."

'ŞEREFSİZCE YALAN SÖYLÜYORLAR'

Şampiyonluk sözü verip gerçekleşeceğini bilsem veririm ama öyle olmuyor. İnşallah şampiyonluk sözü gerektirmeyecek kalitede bir kadro kuracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Benim Fenerbahçe'den alacak tek bir kuruşum yoktur. Bunun aksini söyleyenler de şerefsizce yalan söylüyorlar.

'MALUM TAKIMDAN BAHSEDERDİ'

Beşiktaş Kulübü şerefli ikinciliklerden bahsederdi. Kimden bahsederdi? Bizden mi, Trabzonspor'dan mı, Başakşehir'den mi? Malum takıma karşı bahsederdi. Benzer bir dönemi de ne yazık ki biz şu an yaşıyoruz."

'KORKUMUZ GELDİĞİ NOKTAYA GERİ DÖNMESİ'

Hayatta aptallar ve ölüler değişmez. Hepimiz değişiriz, bazen iyiye bazen kötüye. Son dönemde duyduklarımız, 'Şampiyon yapmaya geliyorum. Para, borç önemli değil.' gibi şeyler. Birden tüylerim diken diken oldu, o eski günlere çağrışım yapılıyor. Bizim korkumuz, bu kulübün 6 sene önce geldiği noktaya geri dönmesi. Bu yüzden bu mücadeleye girmeye karar verdim."

'BU BÖCEKLERİ ÖYLE VEYA BÖYLE EZMEK ZORUNDAYIZ'

Bu sisteme karşı verdiğimiz mücadelede bir noktaya geldik. Bunu devam ettirebilmek, bu böcekleri öyle veya böyle ezmek zorundayız.

Bankalar Birliği anlaşmasından 3 yıl içerisinde çıkmayı vadediyoruz.

 'BÜYÜKEKŞİ'NİN GALATASARAYLI OLDUĞUNU BİLMİYORDUM'

"Ben mevcut TFF başkanının bu kadar Galatasaraylı olduğunu bilmiyordum başkan olurken. Geçen sene şampiyonluk töreninde Icardi'ye bir bakışı var, Wanda Nara öyle bakmamıştır." ifadelerini kullandı.