Beşiktaş'tan UEFA'ya Gomez çalımı

Beşiktaş'tan UEFA'ya Gomez çalımı

Beşiktaş Yönetimi, Mario Gomez'in bonservis bedelini öteleyerek UEFA'dan kulübe gelecek herhangi bir cezanın önüne geçmeyi hedefliyor.

Alman yıldıza, iki yıllık kiralama karşılığında 11 milyon Euro ödeyecek olan siyah-beyazlılar, yapılan sözleşme gereği bu sürenin sonunda Fiorentina'ya da 8 milyon Euro verecek. Böylece Mario Gomez'in maliyeti 19 milyon Euro'ya çıkacak.

Yılda 2 milyon 750 bin Euro ücret ödediği Demba Ba'nın Shanghai Shenhua'ya transferinden 11 milyon Euro gelir elde eden Beşiktaş, kazandığından çok daha fazlasını Mario Gomez için harcayacak.

Siyah-beyazlıların 2'şer milyon Euro imza parası ve 5.5'ar milyon Euro garanti ücret karşılığında 11 milyon Euro maliyetle 2 yıllığına Fiorentina'dan kiraladığı Alman golcünün bonservisine de 8 milyon Euro vereceği ortaya çıktı. İtalyan basınına göre bu meblağ sözleşmeye opsiyon olarak değil, mecburiyet olarak konuldu.
 
AMAÇ KULÜBE CEZA GELMESİN

Sabah'ın haberine göre; Bu iddia doğruysa Beşiktaş, iki yılın sonunda Fiorentina'ya 8 milyon Euro ödeyecek, futbolcuyla da yeniden anlaşma zemini arayacak.

Kara Kartal'ın UEFA ile yapılan gelirgider anlaşması nedeniyle Mario Gomez'in transferinde böyle bir yol izlediği belirtildi.

Transferde kazandığının fazlasını harcayamayan Beşiktaş'ın Fiorentina'ya verilecek olan 8 milyon Euro'yu öteleyerek kulübe gelebilecek herhangi bir cezanın önünü kesmeyi hedeflediği ifade edildi.

Sabah