Beşiktaş'a 100 milyon Euro'luk talih kuşu kondu

Beşiktaş'a 100 milyon Euro'luk talih kuşu kondu
Güncelleme:

Sezon sonunda Vodafone Park’la sözleşmesi bitecek olan Beşiktaş, yuvasına sahip çıkacak yeni ortaklıktan 100 milyon Euro’luk anlaşma bekliyor.

Beşiktaş’ta mevcut stat isim sponsorluk anlaşmasının bu sene sona erecek olmasından dolayı yeni sponsorluk görüşmeleri de hız kazandı. Başkan Ahmet Nur Çebi; Rus, Kore, Kazakistan ve İngiltere’den firmalarla görüşme halinde olduklarını açıkladı.

“TATLI BİR REKKABET VAR, İNŞALLAH İŞİMİZE GELİR”

Mevcut stat isim sponsoru Vodafone ile anlaşması sona erecek olan Beşiktaş’ta yeni sponsorluk görüşmeleri devam ediyor. Buradan büyük bir gelir bekleyen siyah-beyazlılar, Rus şirketi Gazprom dışında üç ülkeden daha firmalarla irtibat halinde. Başkan Ahmet Nur Çebi de konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu tür ekonomik konular bir süre gizli kalması gerekir. Rus firması dışında bir tanesi Kore, biri Kazakistan, bir tanesi de İngiltere. Birbirlerinden biraz farklılar ama geride olan sonra diğerinin önüne geçebiliyor. Tatlı bir rekabet var, inşallah işimize gelir. Hayırlısı olsun” ifadelerini kullanmıştı.

GAZPROM İLE 3+2 YILLIK SÖZLEŞME KONUŞULUYOR

Bu gelişme sonrasında stadın isim hakkı için yeni teklif bekleyişine geçen Siyah-Beyazlılar, 4 şirketle temasa geçti. Bu doğrultuda ismi ortaya çıkan ilk firma, Rus enerji devi Gazprom... Dünyanın en büyük doğalgaz çıkaran kuruluşu olan Gazprom’la yapılan görüşmelerde, 3+2 yıllık bir anlaşmanın görüşüldüğü ve bütçenin de senelik 20 milyon Euro’dan toplamda 100 milyon Euro olduğu kaydedildi.

GAZPROM DIŞINDA 3 ÜLKE BEKLEMEDE

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, “Rus şirketi Gazprom dışında Güney Kore, Kazakistan ve İngiltere’den 3 farklı şirket ile stat isim sponsorluğu için görüşme halindeyiz. Henüz konu netleşmedi” diyerek temaslarının devam ettiğini duyurdu.

KULÜP BORCUNU YÜZDE 27 DÜŞÜREBİLİR

Stat isim sponsorluğu konusunda beklentisi en az 100 milyon Euro değerli bir anlaşmaya imza atmak olan idareciler, kulübün geleceği için çok önemli olan kritik imzayı sezon bitene kadar atmaya hazırlanıyor. Son yapılan divan kurulu toplantısında kulüp net borcu 5.7 milyar TL olarak açıklanan kulüp, planlanan anlaşmanın yapılması halinde bu rakamı 3.6 milyar TL’ye kadar yani yüzde 27 oranında düşürme imkanı olacak.