Fikret Orman'dan Mario Gomez açıklaması

Fikret Orman'dan Mario Gomez açıklaması

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Mario Gomez hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Fikret Orman, "Mario Gomez'i takımımızda istiyoruz ama bu karşılıklı istekle alakalı. Beşiktaş Kulübü ciddi bir kurumdur. Hiçbir konuda araç olmaz ancak amaç olur." dedi.

Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneği tarafından polisevinde düzenlenen  iftar programında konuşan Orman, sezonu şampiyon olarak tamamlamanın 4 yıllık bir  çalışmanın sonucu olduğunu söyledi.
 
Sezonun rüya gibi geçtiğini ifade eden Orman, "Bizim işimiz  Beşiktaşlıları mutlu etmek. Bu bizim arzumuz. Bütün Beşiktaşlılar ile bir araya  gelmeye çalışıyoruz. Beşiktaş takımı bu yıl hepimizi mutlu etti. Bu yıl işimiz  zor aslında. Stadımız her ne kadar bittiyse de beklentilerimiz fazla. Hiç merak  etmeyin. Bugüne kadar bu işi planlayarak yaptık. Bundan sonra da planlayarak  gideceğiz. Kimsenin lafı ile kimsenin bildiklerinden değil kendi bildiklerimizden  doğrularımızdan bu noktaya geldik ve bu şekilde devam edeceğiz." diye konuştu.
 
Göreve geldiğinde 21 tane olan kartal yuvasının şuan itibariyle 77'ye  ulaştığını sezon sonuna kadar da 100'ü bulmasının hedeflendiğini belirten Orman,  gazetecilerin de sorularını yanıtladı.
 
- "Mario Gomez'i takımımızda istiyoruz"
 
Bir gazetecinin, "Mario Gomez'in EURO 2016'da Almanya formasıyla gol  attı, takımda kalacak mı?" sorusu üzerine Fikret Orman, "Türkiye'de de çok gol  attı. Sadece Almanya'da atmadı. Onunla ay sonuna veya önümüzdeki ay başında  görüşeceğiz. Hayırlısı bakalım. Beşiktaş bize göre dünyanın en önemli  kulüplerinden biridir. Kimler geldi, kimler geçti. Mario Gomez'i takımımızda  istiyoruz ama bu karşılıklı istekle alakalı. Beşiktaş Kulübü ciddi bir kurumdur.  Hiçbir konuda araç olmaz ancak amaç olur. Defans blokunda sakatlıklar yaşadık.  Devre arası ayrılan oyuncularımız oldu. Çok önde oynadığımız için de biraz  açıklar veriyoruz. Bir iki bölgeye yatırım yapacağız. Çok fazla bir şey  yapmayacağız." ifadelerini kullandı.
 
- "Transferde doğru bildiğimiz şekilde hareket ediyoruz"
 
Siyah-beyazlı kulübün başkanı, "Beşiktaşlı oyuncular İsmail Köybaşı ve  Quaresma'nın performansını nasıl buluyorsunuz? sorusuna, "Bunlar özel oyuncular.  İsmail Köybaşı'nın kontratını yenileme sürecindeyiz. Bazıları mesaj atıyor,  'yok  yenilemeyin' diye. Şimdi İsmail güzel oynayınca, 'aman kaçırmayın' diyorlar.  Transferde doğru bildiğimiz şekilde hareket ediyoruz. Taraftarlarımızın istekleri  önemli ama bir internet sayfası oluşturup şunu mu alalım, bunu mu alalım şeklinde  anket yapıp ona göre transfer yapılmaz." şeklinde konuştu.
 
İftar yemeğine Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Deniz Atalay, Yönetim Kurulu  Üyesi Şafak Mahmut Yazıcıoğlu'nun yanı sıra Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin  Uysal, Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Fahri Küçük, Ereğli Beşiktaş Taraftarları  Derneği Başkanı Bahadır Kasap'ın yanı sıra çok sayıda siyah-beyazlı taraftar  katıldı.