Galatasaray'da teknik direktör adayları belli oldu

Galatasaray'da teknik direktör adayları belli oldu
Güncelleme:

Galatasaray'da yeniden göreve gelen Dursun Özbek yönetimi teknik direktör adaylarını belirledi.

Geçen sezon aldığı başarısız sonuçlarla taraftarlarını üzen Galatasaray'da ikinci kez başkanlığa seçilen Dursun Özbek, gelecek sezon iddialı bir takım kurarak Cimbom'u 4 yıl aradan sonra şampiyonluğa ulaştırmak istiyor.

Bu doğrultuda İspanyol teknik adam Domenec Torrent ile yolları ayırmanın planlarını yapan Galatasaray'da yeni dönemin ilk yönetim kurulu toplantısı dün yapıldı.

Toplantıdaki en önemli maddenin teknik direktör konusu olduğu öğrenildi. Fanatik'ten Metin Karabaş'ın haberine göre; Galatasaray'da yönetim Okan Buruk ve Marco Rose isimleri üzerinde uzlaşma sağladı. Cimbom'un bu hafta sonuna kadar Torrent ile yollarını ayırıp iki teknik direktörden birini açıklaması bekleniyor.

METİN ÖZTÜRK OKAN BURUK'TA ISRARCI

Cimbom'da geçiş dönemini daha kolay atlatılması için, eski futbolcusu Okan Buruk'un risksiz bir tercih olabileceğine görüşü hakim. Öte yandan Dursun Özbek'in de 48 yaşındaki çalıştırıcıya oldukça sıcak baktığı bildirildi. Ayrıca başkan adaylığından çekilerek Özbek'in yönetimine giren Metin Öztürk'ün de Okan Buruk isminde ısrarcı olduğu belirtildi.

CENK ERGÜN ROSE İLE ANLAŞTI

Marco Rose ise Özbek yönetiminde bir kez daha idari menajer olarak görev yapacak olan Cenk Ergün'ün anlaştığı isim. Teknik direktör konusunda tercihin yabancı olması durumunda, takımın başına Rose'un geçmesi bekleniyor. 45 yaşındaki Marco Rose'a Avrupa'dan başka kulüplerin de teklif yaptığı, ancak Galatasaray'dan gelen mesaj üzerine beklemeye geçtiği ifade edildi.