İşte İrfan Can'ın bonservis bedeli

İşte İrfan Can'ın bonservis bedeli

İlhan Cavcav, İrfan Can Kahveci'nin bonservis bedeli için 2 milyon euro ve başka kulübe satışından yüzde 15 pay istediklerini söyledi.

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, "İrfan Can'ın bonservis bedelini 2 milyon euro ve satışından yüzde 15 pay olarak belirledik" dedi. Transfer dönemi öncesi genç oyuncunun adı Fenerbahçe ile anılıyor...

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav,  Fenerbahçe'nin transfer gündeminde olduğu iddia edilen genç futbolcu İrfan Can  Kahveci'nin bonservis bedeli için 2 milyon euro ve başka kulübe satışından yüzde 15 pay istediklerini söyledi.
 
İlhan Cavcav, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kırmızı-siyahlı  kulübün altyapısında yetişen futbolcuların transferde isimlerinin geçiyor  olmasının kendisini mutlu ettiğini belirtti.
 
Kadrolarında İrfan Can Kahveci gibi birçok altyapıda yetişmiş  futbolcunun bulunduğuna vurgu yapan Cavcav, "Ben bu oyuncularımızın da zamanla  İrfan Can gibi Ahmet Çalık gibi kendilerini göstereceğinden eminim. İrfan Can  uzun zamandır iyi oynuyordu. Transferde isminin gündeme gelmesi de bunun en  önemli göstergesi." diye konuştu.
 
Gösterdiği performans sonrası İrfan Can'ın takım için önemli bir  oyuncu durumuna geldiğini anlatan Cavcav, "İrfan Can'ın bonservis bedelini 2  milyon euro ve satışından yüzde 15 pay olarak belirledik." ifadesini kullandı.
 
Başkent ekibinin pilot takımı Hacettepe ile 2013-2014 sezonu sonunda  Spor Toto 3. Lig'den Spor Toto 2. Lig'e yükselen ekipte yer alan ve teknik  direktör Mustafa Kaplan ile Gençlerbirliği'ne geçen 21 yaşındaki İrfan Can  Kahveci, kırmızı-siyahlı formayla gösterdiği performansla A Milli Takım'a kadar  yükseldi.
 
Genç orta saha oyuncusu bu sezon Spor Toto Süper Lig'de oynadığı 15  maçta bir gol, 2 asistlik performans sergiledi.