Mario Gomez kıymete bindi !

Mario Gomez kıymete bindi !

Fiorentina, Mario Gomez'i satarak para kazanmanın hesaplarını yapıyor.

Beşiktaş ile sezonu gol kralı ve şampiyon tamamlayarak eski günlerine dönen Mario Gomez, Fiorentina açısından kıymete bindi! Ancak İtalyanlar ondan oynayarak değil, satarak faydalanmayı düşünüyor.

Beşiktaş ile köprüleri atmasının ardından merakla Avrupa Şampiyonası’ndaki performansını bekleyen Mor Menekşeler, ilk olarak oyuncusunu satıp, para kazanmanın hesaplarını yapıyor. Beşiktaş’a gönderdikleri dönemde Gomez’den ümidini kesen ve bedavaya bile olsa oyuncuyu göndermeyi kâr sayan Fiorentina, şimdi farklı beklentiler içerisine girdi.

Türkiye’de gol krallığına ulaşan ve büyük prim yapan Gomez’in Almanya Milli Takımı’nda da bankolar arasında gösterilmesi, Fiorentina’nın iştahını kabarttı. Daha önce, maaşını ödememeyi bile kar olarak gören İtalyanların şimdi, “Satamazsak bir yıl oynatırız” düşüncesinde olduğu vurgulandı. İtalyan ekibinin bu planlarına karşın Gomez’in sürekli olarak olumsuz mesaj gönderdiği ve her şekilde Fiorentina ile ilişkisini kesmek istediği vurgulandı.

Gol attı ama!

Almanya, Slovakya ile yaptığı hazırlık maçını 3-1 kaybetti. Beşiktaş’ın golcüsü Gomez, 13. dakikada penaltıdan attığı golle Almanları öne geçirdi. Ancak 41. dakikada Marek Hamsik, 44’te Michal Duris ve 53’te Juray Kucka konuk takımı galibiyete taşıdı. Gomez ilk 45 dakika oynadı.

Milliyet