Mustafa Pektemek: ''Yan gelip yatmam''

Mustafa Pektemek: ''Yan gelip yatmam''

Bilic döneminde Beşiktaş’ın en önemli hücum kozlarından biri olan Mustafa Pektemek bu sezon kadroya girmekte zorlanıyor.

Şenol Güneş’in 9 resmi maçta sadece 8 dakika görev verdiği siyah-beyazlı golcü tribünde veya yedek kulübesinde oturarak para kazanmak istemediğini bildirdi. Başakşehir’in talip olduğu Pektemek hem gideceği kulüpte kendini göstermek hem de mali olarak Beşiktaş’ın yükünü azaltmanın hesaplarını yapıyor
 
Slaven Bilic döneminde Beşiktaş’ın en önemli hücum kozlarından biri olan Mustafa Pektemek bu sezon kadroya girmekte bile zorlanıyor. Teknik Direktör Şenol Güneş’in geride kalan 9 resmi maçta sadece Skenderbeu deplasmanında 8 dakika şans verdiği tecrübeli forvet mutsuz günler geçiriyor.
Mario Gomez ve Cenk Tosun’un gölgesinde kalan Mustafa Pektemek süre alamadığı için yakın çevresine içini dökerken, başarılı oyuncuyu en fazla rahatsız eden konunun ise kazandığı paranın hakkını verememek olduğu ifade edildi. Beşiktaş’ta yan gelip, yatmak istemediğini dile getiren Mustafa Pektemek’in gerekirse devre arasında takımdan ayrılmayı bile göze aldığı ortaya çıktı.
 
Avcı’nın gözdesi
Hem takım arkadaşları arasında hem de yöneticiler tarafından çok sevilen bir futbolcu olan Pektemek’e devre arası için şimdiden transfer teklifleri geldiği öğrenildi. Beşiktaş’ta oynamadan para almak istemeyen Mustafa’nın hem gideceği kulüpte kendini göstermek hem de siyah-beyazlı kulübün yükünü hafifletmek istediği aktarıldı.
 
Mustafa Pektemek’in bu düşüncesinden haberdar olan siyah-beyazlı yöneticilerin, son kararı Teknik Direktör Şenol Güneş’e bırakmayı uygun gördükleri ifade edildi. Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı’nın kadrosunda görmek istediği Pektemek için Güneş’in devre arasında bir karar vereceği vurgulandı. Ancak siyah-beyazlı hocanın üç kulvarda yarışmaları nedeniyle Mustafa’nın sezon sonuna kadar takımda kalmasına daha sıcak baktığı belirtildi.
Beşiktaş’ın hocası futbolcularla yaptığı toplantılarda, “Takım içindeki herkesten memnunum. Önümüzde daha birçok maç var. Herkese oynama şansı gelecek” ifadelerini kullanmıştı.

Milliyet