PSG, Gomez'in peşinde ! Zlatan'ın yerine...

PSG, Gomez'in peşinde ! Zlatan'ın yerine...

PSG'nin, İbrahimovic'in boşluğunu Mario Gomez'le doldurmayı planladığı ortaya çıktı.

Alman golcü, Fransız kulübü veya başka bir ekibe ne kadar yüksek bonservisle satılırsa, Beşiktaş o kadar büyük pay alacak

Kariyerine Beşiktaş’ta devam edip etmeyeceği merakla beklenen Mario Gomez şimdiden Avrupa’da transfer döneminin en çok konuşulan isimlerden biri olmayı başardı. 
 
Gomez’in 21 Nisan opsiyonunu bozması üzerine Alman golcüden bonservis bedeli kazanma şansı yakalayan Fiorentina, Zlatan İbrahimovic’in büyük olasılıkla Manchester United’e gidecek olması nedeniyle PSG’den gelecek muhtemel teklifi beklemeye başladı.
 
İbrahimovic’in yerini doldurabilecek kalitede bir golcü arayan Fransız ekibinin, Mario Gomez’i de gündemine aldığı ortaya çıktı. Gomez’i kadrosunda tutma konusunda çok umutlu olmayan Beşiktaş’ın, Fiorentina ile yapılan özel sözleşme gereği Alman golcünün olası transferinden yüzde 50 pay alacağı için beklemeye geçtiği aktarıldı. Fiorentina, Mario Gomez’i, PSG veya başka bir kulübe ne kadar yüksek bir bonservisle satarsa, Beşiktaş’ın alacağı pay da o kadar büyük olacak.
 
Wolfsburg’un teklifini kabul etmeyen Mario Gomez’in, PSG dışında birçok köklü Avrupa kulübünün de takibinde olduğu belirtildi. Almanya’nın önceki gün Macaristan’ı 2-0 yendiği hazırlık maçında gol atmasa bile Müller’e asist yaparak turnuvaya hazır olduğunu gösteren Gomez ilk olarak Beşiktaş’ın yeni sezon için gerçekleştireceği transferleri bekleyecek.
 
Avrupa Şampiyonası ve Copa America nedeniyle transfer çalışmaları sekteye uğrayan Beşiktaş Yönetimi, Mario Gomez’den grup maçlarının bitimine kadar kesin kararını bildirmesini istemişti.

Milliyet